Номер 29 (1469), 8.08.2019
Вiддiл карантину рослин Управлiння фiтосанiтарноï безпеки, контролю в сферi насiнництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi доводить до вiдома, що починаεться масове цвiтiння карантинного бур`яну амброзiï полинолистоï, який загрожуε серйозними алергiчними захворюваннями. Щоб не допустити шкоди здоров`ю городян, важливо до цвiтiння знищити весь бур`ян.
Амброзiя полинолиста - дуже небезпечна рослина для здоров`я людини: пилок викликаε у людей алергiю (пiдвищення температури, сльозотечу, кон`юнктивiт, погiршуε зiр i може викликати набряк легенiв), медики називають це амброзiйним полiнозом або сiнною пропасницею. Слiд додати, вiд ïï пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхiальноï астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погоднi умови: спека, роза вiтрiв тощо. Ефективних лiкiв поки що не iснуε. €диний вихiд - потрiбно виявляти осередки поширення амброзiï, знищувати рослини до початку цвiтiння: скошувати, виривати, не даючи можливостi цвiсти та плодоносити, адже вона розмножуεться тiльки насiнням. А цвiте амброзiя з середини серпня до кiнця жовтня.
В мiстi Одесi знищення амброзiï полинолистоï проводиться комунальними службами, вуличними та будинковими комiтетами, пiдприεмствами, установами, органiзацiями всiх форм власностi, суб`εктами господарювання, навчальними закладами, громадськостю. Але з кожним роком загальна площа поодиноких рослин значно збiльшуεться. Якщо не вжити вiдповiдних заходiв, то така динамiка спровокуε погiршення стану здоров`я одеситiв i гостей мiста. У зв`язку з неможливiстю використання гербiцидiв на територiï мiста, основний спосiб боротьби з амброзiεю - механiчне знищення. На малих дiлянках бажано знищувати бур`ян з коренем. Великi дiлянки необхiдно регулярно скошувати, не допускаючи появи насiння.
Рецепти "подолання" ворога для власникiв присадибних дiлянок простi: необхiдно кiлька разiв протягом лiта його скошувати, щоб рослина не встигала зацвiсти. А найкращий варiант - виривати ïï з корiнням. Боротися з цiεю шкодочинною рослиною потрiбно спiльними зусиллями.
Якщо ви побачили обабiч автошляхiв, у парках, на територiï мiста амброзiю полинолисту зателефонуйте за телефоном 725-32-32.
Ольга БУБЛИК,
головний спецiалiст вiддiлу карантину рослин
Управлiння фiтосанiтарноï безпеки,
контролю в сферi насiнництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби
в Одеськiй областi.