Номер 17 (1457), 16.05.2019

"ЧIЛДРЕН КIНОФЕСТ" ОГОЛОСИВ ПРОГРАМУ

"Чiлдрен Кiнофест" - фестиваль, що знайомить украïнських дiтей як з найновiшими εвропейськими стрiчками, так i зi свiтовою кiнокласикою.

Заснований у 2014 роцi, вiн вiдбуваεться у 23 мiстах Украïни - вiд мiльйонникiв до регiональних центрiв. Минулого року покази фестивалю вiдвiдали понад 42000 глядачiв. Вхiд на всi покази - безкоштовний, за попередньою реεстрацiεю на сайтi фестивалю.


За традицiεю, до конкурсноï програми VI Фестивалю "Чiлдрен Кiнофест" увiйшло сiм фiльмiв для глядачiв вiд 4 рокiв, вiдiбраних на найбiльших εвропейських кiнофорумах. Спецiальною подiεю цього року стане показ класичноï комедiï "Цирк" - показ присвячено 130-рiччю вiд дня народження видатного режисера Чарлi Чаплiна.

Вiдкриε "Чiлдрен Кiнофест" сiмейна стрiчка "Зоопарк" спiльного виробництва Iрландiï та Великоï Британiï. Вона розповiдаε про Белфаст у часи Другоï свiтовоï вiйни - головнi героï з усiх сил намагаються врятувати тварин з мiсцевого зоопарку. Фiльм Колiна МакАйвора було визнано найкращою сiмейною стрiчкою на думку молодiжного журi мiжнародного кiнофестивалю у Сiетлi.

Вперше у програмi фестивалю буде показано фiльм жахiв - глядачi вiд 12 рокiв зможуть оцiнити стрiчку "Кiмната 213" зi Швецiï, визнану найкращим фiльмом дитячоï секцiï Мiжнародного кiнофестивалю в Торонто. Головнi героïнi стрiчки приïздять до лiтнього табору, та починають пiдозрювати, що ïхнiми сусiдами можуть бути привиди.

У програмi "Чiлдрен Кiнофесту" покажуть два анiмацiйних фiльми. Украïнський хiт "Викрадена принцеса" розповiдаε iсторiю доньки киïвського князя, викраденоï злим чаклуном, та мандрiвного музиканта, який намагаεться ïï врятувати. Ролi у фiльмi озвучили Олексiй Завгороднiй, Надя Дорофеεва, Сергiй Притула, Юрiй Горбунов та посол "Чiлдрен Кiнофесту" Олег "Фагот" Михайлюта. Найменших глядачiв у програмi чекаε "Пiпi, Пупу та Розмарi: Таεмниця викрадених нот" про лiсових звiрiв, якi намагаються повернути викраденi ноти для органiзацiï музичного концерту.

Поза конкурсом маленькi глядачi зможуть ознайомитись iз класикою комедiйного кiно - у 2019 роцi виповнюεться 130 рокiв вiд дня народження видатного режисера та легенди свiтового кiнематографа - Чарлi Чаплiна. Саме на його честь названо символ фестивалю "Чiлдрен Кiнофест" - Совеня Чарлi.

В рамках "Чiлдрен Кiнофесту" вже втретε вiдбудеться показ добiрки стрiчок, що вийшли у фiнал конкурсу дитячих короткометражних фiльмiв, який був оголошений восени. 10 найкращих картин-конкурсантiв будуть показанi на великому екранi, а спецiальне журi обере серед них переможця. Цього року до складу почесного журi увiйшли акторка Iрма Вiтовська-Ванца, режисерка Марина Степанська та режисер Аркадiй Непиталюк. Переможцi отримають нагороду у розмiрi вiд 5000 до 20000 грн та почеснi дипломи.

Як i завжди, фестиваль закриε володар Гран-прi попереднього року - фентезi-фiльм "Сторожова застава" Юрiя Ковальова про подорожi сучасного школяра у часи Киïвськоï Русi. У 2018 стрiчка стала першим украïнським переможцем "Чiлдрен Кiнофесту".

Переможець конкурсноï програми фестивалю визначаεться глядацьким голосуванням - на входi до кiнозалу гостi отримують бюлетень, у якому ставлять оцiнку фiльму.

Вхiд на всi покази - безкоштовний, за попередньою реεстрацiεю на сайтi фестивалю. Реεстрацiя на покази стартуε 24 травня. Половина мiсць видiляεться органiзованим групам глядачiв iз соцiально незахищених верств населення: дiтям з особливими потребами, сиротам i потерпiлим вiд конфлiкту на сходi Украïни. Цього року "Чiлдрен Кiнофест" об'εднуε сили з благодiйним фондом "Таблеточки" та закликаε гостей фестивалю допомагати дiтям з онкологiчними захворюваннями в Украïнi.

Мiсiя фестивалю - розвивати в Украïнi традицiю спiльних сiмейних походiв у кiно, залучати дiтей до перегляду i створення кiнофiльмiв.

У цьому роцi "Чiлдрен Кiнофест" вiдбудеться з 31 травня по 9 червня й охопить 23 мiста по всiй Украïнi, в тому числi i Одесу.