Номер 41 (1530), 10.12.2020
Вiдповiдно до Закону Украïни вiд 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" утримання з пенсiйних виплат за виконавчим листом проводиться виключно пiсля надання державним або приватним виконавцем оригiналу постанови на звернення стягнення iз оригiнальним пiдписом та печаткою. Постанова про звернення стягнення на пенсiю є обов’язковою до виконання. Якщо до Пенсiйного фонду надходять декiлька постанов про звернення стягнення з доходiв боржника або по пенсiйнiй виплатi вже проводяться утримання, в таких випадках утримання проводяться в порядку черги.
З пенсiï може бути вiдраховано не бiльш як 50 вiдсоткiв ïï розмiру на:
— утримання членiв сiм’ï (алiменти);
— на вiдшкодування збиткiв вiд розкрадання майна пiдприємств, установ i органiзацiй;
— на вiдшкодування пенсiонером шкоди, заподiяноï калiцтвом або iншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку iз смертю потерпiлого;
— на повернення переплачених сум заробiтноï плати в передбачених законом випадках.
За iншими видами стягнень може бути вiдраховано не бiльш як 20 % пенсiï.
Припинення стягнень за виконавчим листом можливо лише пiсля сплати (виконання) всiх позовних вимог, або пiсля надання державним/приватним виконавцем оригiналу постанови на припинення стягнення, в iншому разi пiдстави для припинення утримань вiдсутнi.
У разi виникнення спiрних питань щодо сум, зазначених у виконавчому листi або з iнших питань, якi стосуються виконавчого провадження, боржник має звернутись до вiддiлу примусового стягнення особисто за мiсцем вiдкриття такого провадження.
Управлiння з питань виплати пенсiй Головного управлiння Пенсiйного фонду Украïни в Одеськiй областi.