Номер 13 (1502), 28.05.2020

Пенсiйне законодавство: роз'яснення спецiалiста

Чи мають право пенсiонери, якi працюють, на вiдпустку за власний рахунок?

Пенсiонери, якi працюють, мають право на вiдпустку без збереження заробiтноï плати. Згiдно з листом Мiнсоцполiтики вiд 25.06.2019 № 739/0/204-19 вiдпустка надається щороку тривалiстю до 30 календарних днiв.

Згiдно зi статтею 26 Закону Украïни "Про вiдпустки" працiвниковi може надаватися вiдпустка без збереження заробiтноï плати за сiмейними обставинами та з iнших причин на термiн, обумовлений угодою мiж працiвником i власником або уповноваженим ним органом, але не бiльше як 15 календарних днiв на рiк.

Зазначимо, що вiдпустка за власний рахунок, не використана поточного року, не переноситься на наступний рiк. Також, плануючи вiдпустку без збереження заробiтноï плати, варто знати, що вона включає вихiднi та святковi днi.

Вiдпустка без збереження заробiтноï плати за бажанням працiвника надається в обов’язковому порядку: учасникам вiйни, особам, на яких поширюється чиннiсть Закону Украïни "Про статус ветеранiв вiйни, гарантiï ïх соцiального захисту", — тривалiстю 14 календарних днiв щороку; особам, якi мають особливi трудовi заслуги перед Батькiвщиною, — тривалiстю до 21 календарного дня щороку; пенсiонерам за вiком i особам з iнвалiднiстю III групи — тривалiстю до 30 календарних днiв щороку; особам з iнвалiднiстю I та II груп — тривалiстю 60 календарних днiв щороку; ветеранам працi — тривалiстю до 14 календарних днiв щороку.

Пiдготовлено юридичним управлiнням Головного управлiння Пенсiйного фонду Украïни в Одеськiй областi.