Номер 19 (1508), 9.07.2020

Пенсiйне законодавство: роз'яснення спецiалiста

Якщо з травня 2016 року особа здiйснює пiдприємницьку дiяльнiсть, то за яких умов цей перiод буде зараховано до ïï страхового стажу?

Страховий стаж — це перiод, протягом якого особа пiдлягає загальнообов’язковому державному пенсiйному (соцiальному) страхуванню та за який щомiсяця сплачено страховi внески (єдиний внесок) у сумi, не меншiй за мiнiмальний страховий внесок. З 01.01.2020 мiнiмальний страховий внесок за мiсяць роботи для набуття страхового стажу становить 1039,06 грн (22 % вiд мiнiмальноï заробiтноï плати 4723 грн).

Отже, зарахування до страхового стажу перiоду дiяльностi фiзичноï особи — пiдприємця можливе за умови сплати єдиного внеску (в сумi, не меншiй за мiнiмальний страховий внесок), подання рiчноï звiтностi та внесення звiтних вiдомостей до реєстру застрахованих осiб.

Данi звiтностi про дохiд пiдприємця i сплату єдиного внеску надходять до Реєстру застрахованих осiб, який веде Пенсiйний фонд, вiд Державноï податковоï служби та надалi використовуються для призначення пенсiï, допомоги у зв’язку з безробiттям та iнших соцiальних виплат.

Звертаємо увагу, що в разi несплати або несвоєчасноï сплати єдиного внеску виникає борг. Вiдповiдно, перiод, за який облiковується заборгованiсть, не буде зараховано до страхового стажу до повного ïï погашення.

Пiдготовлено юридичним управлiнням Головного управлiння Пенсiйного фонду Украïни в Одеськiй областi.