Номер 26 (1558), 9.09.2021
Вiдповiдно до Закону Украïни вiд 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" утримання з пенсiйних виплат за виконавчим листом проводиться виключно пiсля надання державним або приватним виконавцем оригiналу постанови на звернення стягнення iз оригiнальним пiдписом та печаткою. Постанова про звернення стягнення на пенсiю є обов’язковою до виконання.
У разi надходження до Пенсiйного фонду постанови про стягнення алiментiв з доходiв боржника, який отримує пенсiю, починаючи з першого числа наступного мiсяця пiсля надходження постанови проводяться утримання з пенсiйних виплат за виконавчим документом, але у розмiрi не бiльше 50 % вiд пенсiï, що нараховується.
Якщо стягнути алiменти в розмiрi, зазначеному у постановi неможливо, боржнику нараховують заборгованiсть iз сплати алiментiв.
Перерахування утриманих алiментiв на малолiтню дитину здiйснюється Пенсiйним фондом щомiсячно на банкiвський рахунок стягувача.
Пiсля закiнчення строку, передбаченого законом для стягнення алiментiв, за вiдсутностi заборгованостi iз сплати алiментiв, постанову про стягнення з вiдмiткою про перерахування в повному обсязi стягувачу присуджених йому сум алiментiв, повертають виконавцю.
Звертаємо увагу, що припинення стягнень за виконавчим листом можливо лише пiсля сплати (виконання) всiх позовних вимог або пiсля надання державним/приватним виконавцем оригiналу постанови на припинення стягнення, в iншому разi пiдстави для припинення утримань вiдсутнi.
У разi виникнення спiрних питань щодо сум, зазначених у виконавчому листi або з iнших питань, якi стосуються виконавчого провадження, боржник має звернутись до вiддiлу примусового стягнення особисто за мiсцем вiдкриття такого провадження.
Головне управлiння ПФУ в Одеськiй областi.