Номер 12 (1501), 21.05.2020

Система БПД запустила Телеграм-чат протидiï домашньому насильству

Система безоплатноï правовоï допомоги запустила в месенджерi Телеграм чат "Правова допомога протидiï насильству" https://t.me/Non_Violence_Bot , де потерпiлi вiд домашнього насильства та свiдки можуть онлайн отримати консультацiю юристiв щодо захисту своïх прав.


Юристи системи БПД, якi спецiалiзуються в сферi сiмейних вiдносин, нададуть вiдповiдь на правове запитання, роз’яснять алгоритм дiй щодо захисту своïх прав. Консультуватимуть фахiвцi Лiвобережного та Правобережного киïвських мiсцевих центрiв, а також ïхнi колеги з Одеси та Вiнницi. В разi необхiдностi залучатимуться фахiвцi системи БПД з iнших регiонiв. Отримати вiдповiдь юристiв можна у робочий час — з понедiлка по четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю — з 9.00 до 16.45.

Зайти на Телеграм-чат "Правова допомога протидiï насильству" можна також з чат-боту #ДiйПротиНасильства https://t.me/police_helpbot, який запустило в Телеграм Мiнiстерство внутрiшнiх справ спiльно з Харкiвським унiверситетом внутрiшнiх справ i Нацiональною полiцiєю Украïни.

"З початку карантину кiлькiсть звернень до системи БПД з питань домашнього насильства не збiльшилася. До речi, як i повiдомлень до полiцiï за номером 102. Проте, за даними ООН, у деяких краïнах кiлькiсть жiнок, якi звертаються до служб пiдтримки, зросла удвiчi з початку оголошення карантину через пандемiю коронавiрусу. Всi, хто потерпає вiд домашнього насильства, можуть отримати безоплатну правову допомогу дистанцiйно", — зазначив в. о. директора Координацiйного центру з надання правовоï допомоги Олександр Баранов.

Однiєю з категорiй осiб, яким надається безоплатна вторинна правова допомога, є потерпiлi вiд домашнього насильства. Тобто, якщо людина стала заручником такоï ситуацiï, вона має право на безоплатне представництво iнтересiв в судах, iнших державних органах, органах мiсцевого самоврядування, перед iншими особами; складання процесуальних документiв та захист.

Пiд час карантину безоплатна первинна та вторинна правова допомога надається дистанцiйно. Надати необхiднi документи можна через спецiально обладнанi скриньки для кореспонденцiï або електроннi засоби зв’язку (адреси та електроннi пошти мiсцевих центрiв з надання БВПД можна дiзнатися на офiцiйному сайтi системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/ ).

Отримати юридичну консультацiю або роз’яснення з правових питань можна:

* за безкоштовним телефоном системи БПД 0-800-213-103

* у месенджерi Фейсбук-сторiнки — https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

* у публiчному чатi Телеграм-каналу "Безоплатна правова допомога" — https://t.me/ualegalaidchat

* у приватному чатi системи БПД у Телеграмi — http://legalaid.gov.ua/telegram.html

* у Телеграм-чатi — "Правова допомога протидiï насильству" https://t.me/Non_Violence_Bot

* у приватному чатi системи БПД у Вайберi — http://legalaid.gov.ua/viber.html

* написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дiзнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/ )

Система БПД iнформує громадян про ïхнi права та механiзм ïх захисту через:

* офiцiйний сайт системи БПД — https://www.legalaid.gov.ua/

* Фейсбук-сторiнку системи БПД — https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

* Телеграм-канал "Безоплатна правова допомога" — https://t.me/ualegalaid

* Iнстаграм-сторiнку системи БПД — https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

* правничу вiкiпедiю WikiLegalAid — https://wiki.legalaid.gov.ua