Номер 40 (1433), 9.11.2018

Легалiзуεмо зарплату

Виплата заробiтноï плати у "конвертi" обкрадаε людей i державу, послаблюε соцiальний захист працiвникiв.

Тому на виконання розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв Украïни у жовтнi в краïнi проводиться масштабна робота по легалiзацiï заробiтних плат, що виплачуються працiвникам неофiцiйно. Спiвпраця органiв Держслужби з питань працi, Державноï фiскальноï служби, Пенсiйного фонду, мiсцевих органiв виконавчоï влади дозволяε визначити сфери дiяльностi, де роботодавцi приховують заробiтну плату, та органiзовувати проведення перевiрок таких роботодавцiв.

Дiючим законодавством органам Державноï служби з питань працi надано право застосовувати штрафи в сумi 111,7 тис. грн за кожного неоформленого працiвника. Не тiльки для фiзичноï особи - пiдприεмця, але й для будь-якого пiдприεмства такi штрафи незрiвнянно бiльшi витрати, нiж витрати на оформлення працiвникiв та розрахунки з ними. Вже зараз вiдчуваεться, що роботодавцi почали розумiти ситуацiю. Так, якщо у вереснi надходження εдиного соцiального внеску зросли на 21 % проти вiдповiдного мiсяця минулого року, то у жовтнi - на 33 %.

Хочемо нагадати, що у 2019 роцi мiнiмальний страховий стаж для призначення пенсiй за вiком становитиме 26 рокiв i поступово буде збiльшуватись щороку до 2028 року на 1 рiк. З 2028 року для отримання права на пенсiю необхiдно буде мати 35 рокiв стажу.

Тож лише легалiзацiя трудових вiдносин дозволить громадянам отримати право на пенсiю у майбутньому.

Головне управлiння
Пенсiйного фонду Украïни
в Одеськiй областi.