Номер 03 (1396), 02.02.2018
Вiдповiдно до ст. 266 Податкового кодексу Украïни база оподаткування об`εктiв житловоï та нежитловоï нерухомостi, в тому числi ïх часток, якi перебувають у власностi фiзичних осiб, обчислюεться контролюючим органом на пiдставi даних Державного реεстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державноï реεстрацiï прав на нерухоме майно, та/або на пiдставi оригiналiв вiдповiдних документiв платника податкiв, зокрема документiв на право власностi.
У разi переходу права власностi на об`εкт оподаткування вiд одного власника до iншого протягом календарного року податок обчислюεться для попереднього власника за перiод з 1 сiчня цього року до початку того мiсяця, в якому припинилося право власностi на зазначений об`εкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з мiсяця, в якому вiн набув права власностi.
Статтею 655 Цивiльного кодексу Украïни (далi - ЦКУ) визначено, що за договором купiвлi-продажу одна сторона (продавець) передаε або зобов`язуεться передати майно (товар) у власнiсть другiй сторонi (покупцевi), а покупець приймаε або зобов`язуεться прийняти майно (товар) i сплатити за нього певну грошову суму.
Договiр купiвлi-продажу, зокрема житлового будинку (квартири) або iншого нерухомого майна, укладаεться у письмовiй формi i пiдлягаε нотарiальному посвiдченню, крiм договорiв купiвлi-продажу майна, що перебуваε в податковiй заставi (ст. 657 ЦКУ).
Отже, якщо фiзична особа придбала та продала об`εкт нерухомостi в межах одного мiсяця, то за наявностi документального пiдтвердження, що засвiдчуε перехiд прав власностi вiд продавця до покупця (договiр купiвлi-продажу тощо), податок на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельноï дiлянки, за такий об`εкт контролюючими органами не нараховуεться.
Зазначене роз`яснення розмiщено на офiцiйному веб-порталi Державноï фiскальноï служби Украïни у Загальнодоступному iнформацiйно-довiдковому ресурсi (категорiя 106.07).
ДПI у Малиновському районi м. Одеси
ГУ ДФС в Одеськiй областi.