Номер 27 (1420), 10.08.2018

ОБЕРЕЖНО! ПОЧИНА€ ЦВIСТИ АМБРОЗIЯ

У бiльшостi регiонiв нашоï краïни у серпнi вже зацвiтаε небезпечний карантинний бур`ян - амброзiя полинолиста, яка в тiй чи iншiй мiрi псуε життя десяткам тисяч людей. Це один з найактивнiших алергенiв. Цвiте вона дуже довго i гине тiльки з першими заморозками.


Амброзiя була завезена в нашу краïну з Пiвнiчноï Америки. В Украïнi вона швидко поширилася i сьогоднi росте на полях, в невеликих селищах i великих мiстах.

Пилок амброзiï вважаεться одним з найактивнiших i найнебезпечнiших алергенiв, вiдомих у медицинi. Жодна iнша рослина, навiть знаменитий тополиний пух, не ε таким небезпечним. Цiлком здорова людина при тривалому перебуваннi в мiсцевостi масового цвiтiння амброзiï може стати алергiком! Якщо проблему iгнорувати, то алергiя може перейти в астму, особливо якщо мова йде про дiтей.

Симптоми алергiï на амброзiю полинолисту зазвичай такi ж, як при алергiï на будь-який iнший пилок трав, кущiв або дерев. Симптоми починають розвиватися в тому випадку, якщо людина вдихаε повiтря з пилком амброзiï або ïï шкiра контактуε з квiтучою рослиною. Як пояснюють фахiвцi, лiкування алергiï, спричиненоï пилком амброзiï, тривале й важке. Ця карантинна рослина - дуже сильний алерген. У мiсцях масового цвiтiння амброзiï для людей, а особливо для дiтей, виникаε ризик захворювання на сiнну гарячку, а також трапляються напади бронхiальноï астми. Алергiя на амброзiю не тiльки впливаε на фiзичний стан людини, в перспективi вона може стати причиною пiдвищеноï дратiвливостi i стомлюваностi, депресiï, головного болю, безсоння, порушення концентрацiï уваги тощо.

Звичайно, загальне правило лiкування всiх алергiй дiε i на цей вид - повнiстю усунути алерген. У зв'язку з неможливiстю використання гербiцидiв на територiï мiста основний спосiб боротьби з амброзiεю - механiчне знищення. На малих дiлянках бажано знищувати бур'ян з коренем. Великi дiлянки необхiдно регулярно скошувати, не допускаючи появи насiння.

Рецепти подолання ворога для власникiв присадибних дiлянок простi: необхiдно кiлька разiв протягом лiта його скошувати, щоб рослина не встигала зацвiсти. А найкращий варiант - виривати ïï з корiнням. Боротися з цiεю шкодочинною рослиною потрiбно спiльними зусиллями.

Якщо ви побачили обабiч автошляхiв, у парках, на територiï мiста амброзiю полинолисту, зателефонуйте нам за телефоном 048-725-32-32 або напишiть на електронну адресу odesafito@ukr.net - i ми спiльними зусиллями лiквiдуεмо шкiдника.

О. БУБЛИК, головний спецiалiст
вiддiлу карантину рослин
Управлiння фiтосанiтарноï безпеки
ГУ Держпродспоживслужби
в Одеськiй областi.