Номер 33 (1426), 21.09.2018
На початку вересня фахiвцями Одеського управлiння Офiсу великих платникiв податкiв було проведено аналiз дiяльностi пiдприεмств пiвдня.
Результати аналiзу показали, що кiлькiсть великих пiдприεмств на 2019 рiк суттεво не змiниться, не зважаючи на те, що ще в минулому роцi критерiï вiдбору було змiнено. Цей факт свiдчить про стабiльнiсть бiзнесу та економiки краïни в цiлому.
Нагадуεмо, що вiдповiдно до змiн Податкового кодексу критерiï визначення великого платника податкiв було пiдвищено. Великим платником вважаεться пiдприεмство, обсяг доходу вiд усiх видiв дiяльностi якого складаε 50 мiльйонiв εвро, а загальна сума податкiв, зборiв та платежiв, сплачених до Державного бюджету Украïни перевищуε 1 мiльйон εвро. Такi змiни були зумовленi постiйною мiграцiεю платникiв мiж податковими органами. В Одеському управлiннi кажуть, що це було неефективним з точки зору податкового контролю та призводило до нарiкань з боку пiдприεмств.
Фiскали запевняють, що зменшення кiлькостi великих платникiв пiвдня (103 пiдприεмства у 2018 роцi, порiвняно з 174 у 2017 роцi) пiдвищило якiсть податкового обслуговування, дозволило придiлити бiльше уваги кожному пiдприεмству та посприяло збiльшенню надходжень податкових платежiв вже на 142 мiльйони гривень.
Так, за даними Одеського управлiння Офiсу великих платникiв податкiв ДФС у сiчнi - серпнi 2018 року мобiлiзовано до бюджетiв усiх рiвнiв 6,1 млрд грн податкiв i зборiв та iнших обов`язкових платежiв. При цьому надходження до державного бюджету становлять майже 5,3 млрд гривень.
Одним iз вагомих джерел наповнення державного бюджету ε податок на додану вартiсть з вироблених в Украïнi товарiв, якого за 8 мiсяцiв 2018 року мобiлiзовано 2763,0 млн грн. Також до державного бюджету мобiлiзовано 855,3 млн грн акцизного податку та 830,1 млн грн податку на прибуток, який складаε 16 вiдс. вiд загальноï суми надходжень до державного бюджету.
За словами Вiкторiï Талпи, позитивноï динамiки сплати податкiв i зборiв до бюджету досягнуто завдяки якiсному адмiнiструванню податкiв, комплексному вiдпрацюванню податкових ризикiв, посиленню заходiв з детiнiзацiï економiки, ефективному функцiонуванню системи електронного управлiння ризиками при адмiнiструваннi ПДВ, легалiзацiï зайнятостi населення, а також сумлiнному ставленню платникiв податкiв до сплати податкових зобов`язань.
В. ТАЛПА,
начальник Одеського управлiння
Офiсу ВПП ДФС.