Номер 22 (1462), 20.06.2019

ЩО РОБИТИ, ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДТП

Вiдповiдь на це питання проста i ïï даε Патрульна полiцiя Украïни: треба дотримуватись правил дорожнього руху.

Водночас патрульнi роблять наголос на тому, що цi правила частiше порушують пiшоходи, хоча б тому, що ïх поки що значно бiльше, нiж автомобiлiстiв.

Якi ж цi порушення?

Найпоширенiшi з них - перехiд дороги у невстановленому мiсцi, раптовий вихiд на дорогу перед автомобiлем, що близько рухаεться, перехiд дороги на забороненний сигнал свiтлофора. Значна кiлькiсть ДТП, в яких загинули пiшоходи, були здiйсненi через те, що люди раптово вибiгали на дорогу перед транспортом, що близько рухаεться, знаходилися на проïжджiй частинi в темний час доби, рухалися по неосвiтленiй дорозi в попутному напрямку.

Не особливо пiклуються про свою безпеку i тi, хто любить слухати музику через навушники або розмовляти по мобiльному телефону при переходi дороги. Пiшоходи з музичними пристроями у вухах свiдомо позбавляють себе можливостi вчасно побачити чи почути шум машини, що наближаεться.

Аналiз аварiйностi свiдчить, що дорожньо-транспортнi пригоди мають тенденцiю до збiльшення пiд час дощу i сильного вiтру, так як вiдкритi парасольки, щiльнi головнi убори, капюшони також рiзко обмежують видимiсть, а опади та пориви вiтру змушують людину рiзко нахиляти голову, що теж впливаε на зменшення оглядовостi дороги.

Полiцiя наполегливо рекомендуε батькам проводити додатковi бесiди з дiтьми про правила поведiнки на дорозi в осiннiй перiод, розповiдати про особливостi руху транспорту i пiшоходiв у негоду. Свiтловiдбиваючi елементи на ранцях, спортивних сумках, взуттi, одязi i головних уборах також зроблять фiгурку дитини набагато помiтнiше, змусять водiïв знизити швидкiсть, звернути на себе увагу додатковим сигналом i попередити дорожньо-транспортну пригоду.

Дорога "любить" помiтних пiшоходiв, i в цьому обов'язково допоможуть навiть невеликi фрагменти свiтловiдбивання.

Статистика свiдчить, що дуже важко запобiгти аварiйно-небезпечнiй ситуацiï, коли в темрявi дiти, особливо пiдлiтки, рухаються дорожнiм полотном, займаючи всю проïжджу частину вiд узбiччя до узбiччя.

При наближеннi автомобiля дiти, як правило, не здатнi прийняти правильного рiшення i починають метушитися по дорозi, що внаслiдок i призводить до дорожньо-транспортноï пригоди.

Полiцiя рекомендуε всiм учасникам руху бути вкрай уважними на дорозi - цього вимагаε змiна пори року.

Одне з основних порушень правил дорожнього руху водiями - перевищення швидкостi руху. Часто водiï не пропускають пiшоходiв на пiшохiдних переходах та вiдволiкаються пiд час управлiння автотранспортом.

З метою профiлактики аварiйностi за участi пiшоходiв полiцiя нагадуε:

- пiшоходи повиннi рухатися по тротуарах;

- якщо немаε тротуарiв, рухатися можна по краю проïзноï частини назустрiч руху транспортних засобiв. При цьому потрiбно бути обережним i не заважати iншим учасникам дорожнього руху;

- переходити проïзну частину необхiдно тiльки на пiшохiдному переходi;

- при переходi проïзноï частини з дiтьми дорослий повинен мiцно тримати дитину за руку;

- перед виходом на проïзну частину iз-за стоячих на узбiччi транспортних засобiв пiшоходи повиннi переконатися у вiдсутностi транспорту, що наближаεться;

- у темний час доби i в умовах недостатньоï видимостi при русi по проïзнiй частинi або узбiччi рекомендуεться використовувати одяг свiтлих вiдтiнкiв, а також зi свiтлоповертаючими елементами для своεчасного виявлення ïх iншими учасниками дорожнього руху.

Пiшоходам забороняεться:

- виходити на проïжджу частину, не переконавшись у безпецi;

- раптово виходити чи вибiгати на проïжджу частину, в тому числi i на пiшохiдний перехiд;

- залишати дiтей дошкiльного вiку без нагляду;

- переходити проïзну частину у невстановлених мiсцях;

- рухатися по автомагiстралi або дорозi для автомобiлiв.