Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 29 (1469)
8.08.2019
НОВОСТИ
Море
Наш город
Острая тема
Вокруг Света
Событие
Спорт
Мяч в игре
Обратная связь
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 29 (1469), 8.08.2019

Починаεться перiод активного росту
та цвiтiння
однiεï iз найбiльш небезпечних рослин -
амброзiï полинолистоï

Вiддiл карантину рослин Управлiння фiтосанiтарноï безпеки, контролю в сферi насiнництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi доводить до вiдома, що починаεться масове цвiтiння карантинного бур`яну амброзiï полинолистоï, який загрожуε серйозними алергiчними захворюваннями. Щоб не допустити шкоди здоров`ю городян, важливо до цвiтiння знищити весь бур`ян.

Амброзiя полинолиста - дуже небезпечна рослина для здоров`я людини: пилок викликаε у людей алергiю (пiдвищення температури, сльозотечу, кон`юнктивiт, погiршуε зiр i може викликати набряк легенiв), медики називають це амброзiйним полiнозом або сiнною пропасницею. Слiд додати, вiд ïï пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхiальноï астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погоднi умови: спека, роза вiтрiв тощо. Ефективних лiкiв поки що не iснуε. €диний вихiд - потрiбно виявляти осередки поширення амброзiï, знищувати рослини до початку цвiтiння: скошувати, виривати, не даючи можливостi цвiсти та плодоносити, адже вона розмножуεться тiльки насiнням. А цвiте амброзiя з середини серпня до кiнця жовтня.

В мiстi Одесi знищення амброзiï полинолистоï проводиться комунальними службами, вуличними та будинковими комiтетами, пiдприεмствами, установами, органiзацiями всiх форм власностi, суб`εктами господарювання, навчальними закладами, громадськостю. Але з кожним роком загальна площа поодиноких рослин значно збiльшуεться. Якщо не вжити вiдповiдних заходiв, то така динамiка спровокуε погiршення стану здоров`я одеситiв i гостей мiста. У зв`язку з неможливiстю використання гербiцидiв на територiï мiста, основний спосiб боротьби з амброзiεю - механiчне знищення. На малих дiлянках бажано знищувати бур`ян з коренем. Великi дiлянки необхiдно регулярно скошувати, не допускаючи появи насiння.

Рецепти "подолання" ворога для власникiв присадибних дiлянок простi: необхiдно кiлька разiв протягом лiта його скошувати, щоб рослина не встигала зацвiсти. А найкращий варiант - виривати ïï з корiнням. Боротися з цiεю шкодочинною рослиною потрiбно спiльними зусиллями.

Якщо ви побачили обабiч автошляхiв, у парках, на територiï мiста амброзiю полинолисту зателефонуйте за телефоном 725-32-32.

Ольга БУБЛИК,
головний спецiалiст вiддiлу карантину рослин
Управлiння фiтосанiтарноï безпеки,
контролю в сферi насiнництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби
в Одеськiй областi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.