+ Новости и события ОдессыКультура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает! |
Номер 21 (1461), 13.06.2019 АМБРОЗIЯ - |
Полин однорiчний (Artemisia annua) |
Амброзiя полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) |
НЕ БОÏТЬСЯ ПОГОДНИХ АНОМАЛIЙ
Iнтенсивнiсть проростання насiнин та розвиток рослин амброзiï полинолистоï на перших етапах розвитку здатнi загальмувати волошка синя, ромашка непахуча, грицики звичайнi. Проте найсерйознiшим конкурентом являεться осот рожевий.
Головним чинником, що сприяε швидкому розповсюдженню амброзiï полинолистоï ε ïï бiологiчнi особливостi: по-перше, вона невимоглива до грунтово-клiматичних умов; по-друге, маε дуже високу регенеративну здатнiсть - навiть окремi частини цiεï рослини, присипанi вологим грунтом, здатнi утворювати додатковi коренi та добре приживатись. До того ж одна рослина може сформувати до 200 тисяч життεздатних насiнин, якi, потрапляючи в грунт, зберiгають свою схожiсть протягом 40 рокiв. При сприятливих умовах вона виростаε до 20,5 м у висоту.
Розмноження рослини вiдбуваεться за рахунок насiнин. Мiнiмальна температура проростання сiм`янок з глибини не бiльше нiж 8 см - +6-8 °С, оптимальна - +20-22 °С, максимальна - +30-32 °С. Сходи з`являються наприкiнцi березня i до травня. Цвiте амброзiя полинолиста з другоï половини липня по жовтень, плодоносить - у вереснi - листопадi.
ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З НЕНАВИСНОЮ РОСЛИНОЮ
Основнi способи боротьби з бур`яном: оскiльки амброзiя полинолиста розмножуεться тiльки насiнням, тому слiд не допускати ïï цвiтiння.
€ три основнi методи боротьби з амброзiεю. Перший, як радять бiологи, знищити бур`ян, його же зброεю - витiсняючи iншими багаторiчними та газонними травами. Другий метод - скошування. Найефективнiше косити амброзiю саме в перiод бутонiзацiï, бо якщо у неï з`явився бутон, вона працюε не на нарощування маси, а на формування квiтки. Однак одним iз найефективнiших методiв ε виривання амброзiï з корiнням. При цьому слiд зазначити, що боротьба з амброзiεю повинна бути системною та стабiльною. На присадибних дiлянках та клумбах необхiдно виривати амброзiю, чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Виривання рослини з коренем ε найефективнiшим способом боротьби з даним бур`яном.
На земельних дiлянках пiдприεмств, установ та органiзацiй, на територiях населених пунктiв та територiях, прилеглих до присадибних дiлянок громадян, найбiльш розповсюдженим методом боротьби ε скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу.
Для боротьби з амброзiεю, поза межами населених пунктiв, можливе використання хiмiкатiв - гербiцидiв.
Отже для попередження появи та знищення вогнищ небезпечного карантинного органiзму амброзiï полинолистоï необхiдно контролювати посiвний матерiал, дотримуватись науково обгрунтованих принципiв i методiв землекористування та використовувати хiмiчнi засоби, що за умов одночасного застосування дозволить тримати пiд контролем розповсюдження амброзiï полинолистоï.
Рецепти "подолання" ворога для власникiв присадибних дiлянок простi: необхiдно кiлька разiв протягом лiта його скошувати, щоб рослина не встигала зацвiсти. А найкращий варiант - виривати ïï з корiнням.
Якщо ви побачили обабiч автошляхiв, у парках амброзiю, повитицю чи iншi карантиннi бур`яни, зателефонуйте нам за телефоном 048-725-32-32, i ми спiльними зусиллями лiквiдуεмо бур`ян.
БУБЛИК О. В.,
головний спецiалiст вiддiлу карантину рослин
управлiння фiтосанiтарноï безпеки,
контролю у сферi насiнництва i розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi.
Предыдущая статья | Следующая статья |
З питань придбання звертайтеся за адресою.
|
|