Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 05 (1537)
11.03.2021
НОВОСТИ
Проблемы и решения
Здоровье
Правопорядок
Вокруг Света
Культура
Спорт
Мяч в игре
Обратная связь
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 05 (1537), 11.03.2021

Як i де можна отримати безоплатну правову допомогу?

Система надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги функцiонує з 2013 року в Украïнi, зокрема, в Одеському регiонi працює 31 офiс з надання безоплатноï правовоï допомоги.

Вiдповiдно до Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу", iснує первинна правова допомога та вторинна правова допомога.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД): отримання консультацiй чи роз’яснення з правових питань, складання заяв, скарг, крiм документiв процесуального характеру. Кожна людина має право звернутися до будь-якого центру системи БПД та безкоштовно отримати правову консультацiю.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД): захист, здiйснення представництва iнтересiв у судi, складення документiв процесуального характеру. Цi правовi послуги надають адвокати та працiвники системи безоплатноï правовоï допомоги, вони є безоплатними для клiєнтiв i оплачуються державою.

Хто має право на захисника за рахунок держави?

Право на БВПД мають категорiï осiб, якi визначенi Законом Украïни "Про безоплатну правову допомогу" та iншими законами Украïни.

Це незахищенi верстви населення: малозабезпеченi (середньомiсячний дохiд не перевищує двох розмiрiв прожиткового мiнiмуму), особи з iнвалiднiстю, непрацездатнi, учасники бойових дiй, дiти, внутрiшньо перемiщенi особи, постраждали вiд домашнього насильства, особи, до яких застосовано адмiнiстративне затримання чи адмiнiстративний арешт та iншi категорiï, якi визначенi Законом Украïни "Про безоплатну правову допомогу".

У кримiнальному процесi безоплатно надає правову допомогу Регiональний центр з надання БВПД в Одеськiй областi. Вiн цiлодобово забезпечує захист затриманим, пiдозрюваним, обвинуваченим за постановами слiдчих та ухвалами судiв.

Загалом, клiєнтами центрiв з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги правовоï Одещини стали вже понад 152 тис. осiб.

Як звернутися:

1) завiтати до будь-якого офiсу з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги. Адреси можна дiзнатися на сайтi системи БПД: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/

2) за телефоном Єдиного контакт-центру системи БПД: 0800-213-103 (цiлодобово та безкоштовно в межах Украïни зi стацiонарних та мобiльних телефонiв). За цим номером також можна дiзнатися адреси та телефони офiсiв чи проконсультуватися.

3) у мобiльному додатку системи БПД можна знайти найближчий центр або бюро правовоï допомоги, а також перевiрити, чи має людина право отримати вторинну правову допомогу за рахунок держави.

4) знайти центри системи БПД та задати питання у месенджерi можна в соцмережi Фейсбук, набравши в пошуку "безоплатна правова допомога".

Актуальнi питання, з якими щодня люди звертаються до офiсiв системи надання безоплатноï правовоï допомоги

— Порядок розiрвання шлюбу та стягнення алiментiв на утримання дiтей

— Порядок позбавлення батькiвських прав

— Порядок призначення i виплати державноï соцiальноï допомоги для осiб з iнвалiднiстю/пенсiонерiв

— Порядок надання житлових субсидiй

— Порядок призначення державних соцiальних допомог малозабезпеченим сiм’ям з липня 2020 року

— Спадкування за законом/заповiтом. Порядок надання додаткового строку для вступу у спадщину

— Визнання права власностi на спадкове майно (у зв’язку з втратою або вiдсутнiстю правовстановлюючих документiв на майно)

— Оскарження заборгованостi по кредитному договору

— Порядок реєстрацiï та зняття з реєстрацiï мiсця проживання

— Порядок оскарження постанов про скоєння адмiнiстративного правопорушення

— Порядок визнання особи такою, що втратила право користування житловим примiщенням

— Порядок зняття арешту з нерухомого/рухомого майна, банкiвського рахунку, накладеного органами ДВС

— Встановлення факту, що має юридичне значення (факт смертi, факт проживання однiєю сiм’єю, факт родинних вiдносин i т. д.)

— Порядок приватизацiï земельних дiлянок

— Безоплатне отримання земельноï дiлянки для ведення особистого селянського господарства

— Порядок та умови розiрвання договору оренди земельноï дiлянки

Регiональний центр з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги в Одеськiй областi: вул. Льва Толстого, 6, м. Одеса, 65023. Контактний телефон: (048) 726-22-23. Єдиний телефонний номер системи безоплатноï правовоï допомоги: 0-800-213103. Електроннi адреси: office.odesa.legalaid@gmail.com, office.odesa@legalaid.od.ua.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.