Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 15 (1547)
17.06.2021
НОВОСТИ
Актуальная тема
Проблемы и решения
История
Вокруг Света
Культура
Пять колец
Спорт
Повесть
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 15 (1547), 17.06.2021

Кожен п’ятий опитаний пiдлiток знає про програму вiдновного правосуддя

Про те, що в Украïнi реалiзується пiлотний проєкт "Програма вiдновлення для неповнолiтнiх, якi є пiдозрюваними у вчиненнi кримiнального правопорушення", знають 18,2 % пiдлiткiв, якi взяли участь в опитуваннi, проведеному в травнi 2021 року молодiжним проєктом Дитячого фонду ООН (ЮНIСЕФ) в Украïнi U-Report у спiвпрацi з Координацiйним центром з надання правовоï допомоги. Усього було опитано понад 700 респондентiв з рiзних регiонiв Украïни вiком вiд 12 до 19 рокiв.

Програма вiдновлення для неповнолiтнiх, якi є пiдозрюваними у вчиненнi кримiнального правопорушення, реалiзується на базi системи безоплатноï правовоï допомоги з 2019 року. Спочатку — у пiлотних областях, а з квiтня 2020 року дiю проєкту поширено на всю територiю Украïни.

"Загалом, станом на 25 травня цього року програма пройшла успiшно у 147 випадках. Як свiдчить практика, саме успiшне проходження програми вiдновного правосуддя для неповнолiтнiх є реальною пiдставою для звiльнення ïх вiд вiдповiдальностi. 114 неповнолiтнiх за рiшенням суду звiльненi вiд кримiнальноï вiдповiдальностi, очiкується рiшення суду у 32 провадженнях", — повiдомив в. о. директора Координацiйного центру з надання правовоï допомоги Олександр Баранов.

Програма, яка побудована на вiдновних пiдходах у кримiнальних провадженнях, насамперед має на метi:

— забезпечити вiдшкодування заподiяноï шкоди потерпiлiй сторонi;

— вiдновити психологiчно-емоцiйний стан потерпiлоï сторони та неповнолiтнього, який є пiдозрюваним у вчиненнi кримiнального правопорушення;

— забезпечити максимально раннє виведення неповнолiтнiх iз кримiнального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходiв для ïх ресоцiалiзацiï;

— запобiгти повторним кримiнальним правопорушенням.

На запитання "Чи пiдтримуєте ви основну iдею програми?" 19,4 % опитаних пiдлiткiв вiдповiли: "Так, за будь-яких обставин". Понад 38 % респондентiв зазначили: "Так, але за умови щирого каяття та виховних заходiв". А ось близько 40 % пiдлiткiв, якi взяли участь в опитуваннi, пiдтримують iдею вiдновного правосуддя "у разi, якщо до правопорушення пiдштовхнули складнi життєвi обставини або воно вчинене з необережностi чи без умислу". I лише 2 % опитаних висловилися категорично: "За жодних обставин не пiдтримують".

Програма вiдновлення для неповнолiтнiх, якi є пiдозрюваними у вчиненнi кримiнального правопорушення, застосовується за таких умов:

— є потерпiла сторона — фiзична особа, якiй кримiнальним правопорушенням завдано моральноï, фiзичноï або майновоï шкоди, а також юридична особа, якiй кримiнальним правопорушенням завдано майновоï шкоди;

— неповнолiтнiй вперше вчинив кримiнальний проступок або нетяжкий злочин;

— неповнолiтнiй визнав факт вчинення кримiнального правопорушення;

— потерпiлий i неповнолiтнiй погодилися на участь у Програмi.

"Бiльшiсть пiдлiткiв готовi йти на примирення: 64,9 % опитаних згоднi примиритися з неповнолiтнiм, який вчинив кримiнальний проступок або нетяжкий злочин, щиро розкаявся та вiдшкодував збитки. Опитування показало досить високу правову грамотнiсть пiдлiткiв — 93,2 % респондентiв знають, з якого вiку настає кримiнальна вiдповiдальнiсть на скоєння правопорушень", — зазначила координаторка аналiтичного вiддiлу U-Report Ukraine Євгенiя Нестеренко.

Бiльше про Програму вiдновного правосуддя для неповнолiтнiх можна прочитати за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/novyny/vidnovne-pravosuddya-dlya-nepovnolitnih-yak-tse-pratsyuye/

Регiональний центр з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги в Одеськiй областi:

вул. Льва Толстого, 6, м. Одеса, 65023. Контактний телефон: (048) 726-22-23. Єдиний телефонний номер системи безоплатноï правовоï допомоги: 0-800-213103. Електроннi адреси: office.odesa.legalaid@gmail.com, office.odesa@legalaid.od.ua.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.