Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 17 (1506)
25.06.2020
НОВОСТИ
Память
Победе - 75
Здоровье
Вокруг Света
Культура
Спорт
Футбол
История
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 17 (1506), 25.06.2020

Забезпечення трудових прав сьогоднi — отримання гiдноï пенсiï в майбутньому

Коли настає час пенсiйного вiку i треба оформлювати пенсiю, багато хто дiзнається, що розмiр його пенсiï буде набагато меншим, нiж розраховувалось, а дехто взагалi не набув права на призначення пенсiï.

Прагматичнi європейцi пильно стежать за кiлькiстю коштiв, якi перерахованi на пенсiйне страхування, тому що вiд цього залежить розмiр ïх пенсiï в майбутньому. А також за регулярнiстю вiдрахувань, щоб не допустити факту несплати страхових внескiв.

Сьогоднi це актуально як нiколи. Адже якщо людина отримує велику заробiтну плату, це ще не є гарантiєю високоï пенсiï: заробiтки, з яких не були сплаченi страховi внески, не беруться до уваги пiд час розрахунку розмiру пенсiï. До того ж багатьох наших громадян вже не шокує отримання зарплати "в конвертах". Це означає, що такий громадянин працевлаштований з порушенням норм законодавства Украïни "Про працю" i в цьому разi, визначенi державою соцiальнi гарантiï не забезпечуються. На початку трудовоï дiяльностi мало кого бентежить нелегальний заробiток. Лише з наближенням пенсiйного вiку виникають думки про легальнi розмiри зарплати, а час вже безповоротно втрачено. Ось i виходить, що нiби i працювали, а пенсiя замала.

Законом Украïни "Про загальнообов'язкове державне пенсiйне страхування" визначено термiн "страховий стаж" — це перiод, протягом якого особа пiдлягає загальнообов'язковому державному пенсiйному страхуванню i за який щомiсяця сплаченi страховi внески в сумi, не меншiй за мiнiмальний страховий внесок.

Вiдтепер важливо не тiльки визначити перiод, протягом якого людина працювала, а за який перiод сплаченi страховi внески на пенсiйне страхування i з якого розмiру заробiтку сплачувались цi внески.

Вiдомостi про заробiтну плату та сплаченi страховi внески зберiгаються в реєстрi застрахованих осiб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соцiального страхування Украïни (далi — Реєстр). Всi данi про сплату внескiв персонiфiкованi.

Вiдсутнiсть в Реєстрi даних про сплату внескiв за працiвника не дає можливостi врахувати такi перiоди роботи для призначення або перерахунку пенсiï. До того ж вiдсутнiсть даних про сплату внескiв впливає на розмiр допомоги по безробiттю, на розрахунок виплати за листками непрацездатностi, допомоги в разi нещасного випадку.

До речi, страховий персонiфiкований облiк внескiв має ще одну досить важливу перевагу. Наприклад, якщо пiдприємство, установа або фiрма, де ви працювали, перестали iснувати i документи не збереглися, єдине джерело вiдомостей про заробiтну плату та сплаченi внески — це Реєстр.

А ще знайте i пам'ятайте: права найманих працiвникiв захищенi статтею 16 вищезазначеного закону, згiдно якоï застрахованi особи мають право вимагати вiд пiдприємства-роботодавця сплати страхових внескiв у повному обсязi, в тому числi в судовому порядку.

Пенсiйний фонд попереджує, що несплаченi внески — це недоотримана пенсiя, а для декого у разi вiдсутностi необхiдного розмiру страхового стажу взагалi втрата права на пенсiйне забезпечення.

Головне управлiння Пенсiйного фонду Украïни в Одеськiй областi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання телефонуйте за тел.: 764-96-56, 764-96-60