Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 30 (1562)
7.10.2021
НОВОСТИ
Проблемы и решения
Тема
Книжная полка
Вокруг Света
Культура
Спорт
Мяч в игре
Повесть
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 30 (1562), 7.10.2021

Привласнив знахiдку та ледь не потрапив за грати

Врятувало вiдновне правосуддя

У життi трапляються ситуацiï, коли ми знаємо, як потрiбно правильно вчинити, але бездумно робимо по-iншому. Добре, коли цi дiï не призводять до негативних наслiдкiв. Але якщо через таку помилку постає питання про кримiнальну вiдповiдальнiсть? А якщо вiдповiдати за такi необдуманi дiï доведеться 15-рiчному юнаку?

Ця iсторiя трапилась бiля одного з магазинiв, що на Одещинi. Микола побачив, як у Марини з куртки випав мобiльний телефон. Дiвчина не помiтила, як це сталося, тому не повернулася за гаджетом. Микола став свiдком ситуацiï i, дочекавшись коли Марина зайде в магазин, переконавшись, що за його дiями нiхто не спостерiгає, заховав телефон собi в карман.

Здавалося б, ситуацiя не складна, знайшли загублену рiч — потрiбно ïï повернути власнику. Але Микола чомусь вирiшив вчинити по-iншому. Вiн не став повертати мобiльний телефон, хоч i знав, хто є його власником. Юнак був переконаний, що в його дiях немає нiчого незаконного i що знайдений гаджет можна спокiйно привласнити собi.

На вiдмiну вiд хлопця, законодавство трактує такi дiï як злочин, що передбачений ч. 1 ст. 185 КК Украïни — таємне викрадення чужого майна (крадiжка). Максимальне покарання передбачає обмеження волi на строк до п’яти рокiв. Своïми дiями хлопець спричинив Маринi матерiальну шкоду на суму 6 тис. грн. Дiвчина звернулася в полiцiю, а юнаку загрожувало покарання.

Микола дуже непокоïвся через неприємну ситуацiю, що трапилась в результатi необдуманостi його дiй. Вiн нiколи ранiше не вчиняв подiбного, в школi навчався добре, скарг на нього не надходило, i батьки, дiзнавшись вiд працiвникiв полiцiï про крадiжку, не могли повiрити, що це зробив ïх син.

Завдяки тому, що Микола ранiше не притягувався до кримiнальноï вiдповiдальностi, у нього з’явився шанс виправити цю помилку шляхом участi у "Програмi вiдновлення для неповнолiтнiх, якi є пiдозрюваними у вчиненнi кримiнального правопорушення", що реалiзується на базi системи безоплатноï правовоï допомоги.

Взяти участь у програмi хлопцевi запропонував прокурор пiд час досудового розслiдування. Юнак, не довго думаючи, погодився, адже щиро розкаювався у вчиненому i хотiв, щоб все скорiше закiнчилося.

Нагадаємо, що обов’язковими умовами, за яких застосовується ця програма є:

— наявнiсть потерпiлоï сторони (фiзичноï або юридичноï особи);

— вперше вчинення кримiнального проступку або нетяжкого злочину;

— визнання неповнолiтнiм факту вчинення злочину;

— згода неповнолiтнього i потерпiлого на участь у програмi.

Регiональний центр з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги в Одеськiй областi ухвалив рiшення про застосування програми та видав доручення для проведення медiацiï адвокату-медiатору Тетянi Сокол.

За результатами участi у програмi Микола щиро покаявся, примирився з потерпiлою, визнав завдану вчиненням кримiнального правопорушення шкоду, вибачився та вiдшкодував завданi збитки в повному обсязi.

Всi вищенаведенi обставини в сукупностi свiдчать про те, що хлопець перестав бути суспiльно небезпечним в силу змiни обстановки, так як саме наявнiсть мiцних соцiальних та родинних зв`язкiв, наявнiсть контролю, проведення виховноï роботи та залучення неповнолiтнього до участi у програмi вплинули на поведiнку хлопця. Батьки Миколи помiтили, що вiн став бiльш вiдкритий та доброзичливий, охоче йде на контакт з членами родини. Хлопець зрозумiв, що за всi необдуманi вчинки обов’язково настають наслiдки.

В результатi захисником було подано клопотання про звiльнення Миколи вiд кримiнальноï вiдповiдальностi. Прокурор та потерпiла також не заперечували проти задоволення клопотання та звiльнення неповнолiтнього вiд кримiнальноï вiдповiдальностi. Дiвчина вважає, що хлопцевi, в силу його вiку, потрiбно дати шанс виправитись без покарання.

Програма вiдновлення завершилася успiшно — ухвалою суду неповнолiтнiй був звiльнений вiд кримiнальноï вiдповiдальностi, а кримiнальне провадження закрито. Сторони досягли примирення мiж собою, а Микола отримав урок на все життя.

Регiональний центр з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги в Одеськiй областi: вул. Льва Толстого, 6, м. Одеса, 65023. Контактний телефон: (048) 726-22-23. Єдиний телефонний номер системи безоплатноï правовоï допомоги: 0-800-213103. Електронна адреса: office.odesa.legalaid@gmail.com, office.odesa@legalaid.od.ua.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.