Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 28 (1517)
10.09.2020
НОВОСТИ
Память
Актуальная тема
ОНУ-155
Вокруг Света
Здоровье
Спорт
Мяч в игре
Повесть
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 28 (1517), 10.09.2020

Актуальнi питання для тих, хто отримує пенсiю по втратi годувальника

Згiдно зi ст. 36 Закону Украïни "Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування" (Закон № 1058) пенсiя в зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сiм’ï померлого годувальника, якi були на його утриманнi.

Ст. 37 Закону № 1058 визначено, що пенсiя призначається в розмiрi: на одного непрацездаткого члена сiм’ï — 50 % основного розмiру пенсiï за вiком померлого годувальника; на двох та бiльше100 % (розподiляється рiвномiрно).

Чи перераховували пенсiю з травня 2020?

Розмiр пенсiï у зв’язку з втратою годувальника залежить вiд розмiру пенсiï за вiком померлого годувальника, а отже i вiд його страхового стажу та заробiтку.

Розмiр пенсiï за вiком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де

П — розмiр пенсiï;

Зп — заробiтна плата застрахованоï особи, з якоï обчислюється пенсiя;

Кс — коефiцiєнт страхового стажу застрахованоï особи.

З 01 травня 2020 року проведено перерахунок пенсiï iз збiльшенням показника середньоï заробiтноï плати на коефiцiєнт 1,11:

3764,40 (2014–2016 роки) х 1,17 (збiльшення в 2019 роцi) х 1,11

Тобто перерахунок пенсiï вiдбувся: чим вищий коефiцiєнт заробiтку та стажу, тим бiльший розмiр пiдвищення.

Нагадування для студентiв

Вiдповiдно до абзацу 2 п. 22 ст. 36 Закону, право на пенсiю у зв’язку з втратою годувальника мають дiти, якi навчаються за денною формою навчання у загальноосвiтнiх навчальних закладах системи загальноï середньоï освiти, а також професiйно-технiчних, вищих навчальних закладах до закiнчення такими дiтьми навчальних закладiв, але не довше нiж до досягнення ними 23 рокiв.

Зважаючи на те, що навчальний рiк розподiлений на два перiоди (семестри) для запобiгання переплат факт навчання необхiдно пiдтверджувати довiдкою про навчання за денною формою також двiчi протягом навчального року, а саме, станом на 1 вересня та на 1 лютого.

В довiдцi зазначається:

— прiзвище, iм’я, по батьковi учня/студента;

— дата та номер наказу про зарахування;

— форма навчання;

— тривалiсть навчання;

— номер студентського квитка (в разi вiдсутностi додається копiя студентського квитка);

— довiдка надана для подання до територiального органу Пенсiйного фонду Украïни.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання телефонуйте за тел.: 764-96-56, 764-96-60