Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 22 (1415)
6.07.2018
НОВОСТИ
Острая тема
Образование
Проблемы и решения
Вокруг Света
Спрашивайте - отвечаем
Спорт
Футбол
Культура
Литературная страница
Официально
16-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 22 (1415), 6.07.2018

АКТУАЛЬНО

Про пiдвищення пенсiй з 01.07.2018

З першого липня 2018 року проведено пiдвищення пенсiй, що пов'язане iз зростанням такого соцiального стандарту, як про-житковий мiнiмум для осiб, якi втратили працездатнiсть.

Про те, якi саме пенсiï пiдвищились нам розповiв начальник головного управлiння Пенсiйного фонду Украïни в Одеськiй областi Олександр €вгенович БУРЯЧЕНКО.

- Олександре €вгеновичу, багатьох громадян хвилюε питання - кому саме буде пiдвищено розмiр пенсiйноï виплати?

- Вiдповiдно до Закону Украïни "Про Державний бюджет Украïни на 2018 рiк" з 01 липня 2018 року прожитковий мiнiмум для осiб, якi втратили працездатнiсть, збiльшуεться з 1373 до 1435 грн, отже вiдповiдно до цiεï суми пiдвищуεться i мiнiмальний розмiр пенсiй. Але це промiжний перерахунок, оскiльки з першого жовтня минулого року було прийнято рiшення щодо проведення перерахунку пенсiй з урахуванням прожиткового мiнiмуму для непрацездатних осiб, збiльшеного на 79 гривень. I на сьогоднi всi мiнiмальнi пенсiï осiб, якi мають необхiдний страховий стаж, прорахованi, виходячи з величини 1452 гривнi. Вiдтак даний перерахунок торкнеться осiб, пенсiï яких обчисленi, виходячи iз показника прожиткового мiнiмуму 1373 гривнi. Ïх отримують люди, якi не мають необхiдного страхового стажу i пенсiя складатиме 1435 грн.

- А скiльки по Одеськiй областi таких пенсiонерiв?

- На сьогоднiшнiй день у нас таких пенсiонерiв близько 60 тисяч. I саме ïм буде проведено зазначений перерахунок пенсiй.

До речi, з 1 липня також змiнюεться такий показник, як прожитковий мiнiмум на одну особу в розрахунку на мiсяць, i вiн становитиме 1777 гривень (до цiεï дати - 1700 грн). Отже перерахунку з 1 липня пiдлягатимуть надбавки до пенсiï, вiдповiдно до Закону Украïни "Про донорство кровi та ïï компонентiв". Таку надбавку отримуε близько 2,5 тисячi пенсiонерiв, i з 1 липня вона становитиме 177,7 грн.

- Коли мешканцi областi отримають перерахованi пенсiï, i куди звертатись, щоб цей перерахунок провели?

- Звертатись нiкуди не потрiбно, адже перерахунок здiйснюεться в автоматичному режимi i офiцiйного звернення до органiв Фонду не вимагаε. В кiнцi червня спецiалiстами Фонду буде проведено нарахування на липень. Як завжди виплатний перiод починаεться з 4-го числа i закiнчуεться 25-го.

- А якщо виникнуть якiсь питання щодо пенсiйноï виплати, то куди звертатись у такому випадку нашим пенсiонерам?

- На всi питання щодо пенсiйного забезпечення громадяни можуть отримати вiдповiдь, звернувшись до органу Пенсiйного фонду за мiсцем проживання або до головного управлiння на телефон гарячоï лiнiï: 722-02-56. Хочу також звернути увагу, що отримати необхiдну iнформацiю та здiйснювати контроль за персональними даними, що мiстяться в особистому кабiнетi, громадяни зможуть зареεструвавшись на ВЕБ-порталi Пенсiйного фонду Украïни. Для такоï реεстрацiï необхiдно лише прийти до вiддiлення Пенсiйного фонду за мiсцем проживання та надати паспорт i реεстрацiйний номер платника податкiв. Також зареεструватись можливо, не виходячи з дому, якщо ε доступ до iнтернету та €диний цифровий пiдпис.

- Тобто пенсiонери можуть отримати необхiдну iнформацiю, не виходячи з дому?

- Так! I до речi, це дуже зручний сервiс, оскiльки даε можливiсть, не виходячи з дому, ознайомитись з новацiями в пенсiйному законодавствi, дiзнатися про нараховану суму заробiтноï плати, надати в електронному виглядi запит чи заяву з рiзних питань, роздрукувати бланки заяв та багато iншого.

Хочу зазначити, що, надавши згоду на отримання вiд Пенсiйного фонду СМС - повiдомлень, нашi громадяни також оперативно дiзнаються про змiни в пенсiйнiй виплатi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

По вопросам приобретения книг звоните по тел.: 649-656, 649-660