Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 21 (1553)
29.07.2021
НОВОСТИ
Актуальная тема
Полезные советы
Проблема
Вокруг Света
Культура
Пять колец
Мяч в игре
Повесть
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 21 (1553), 29.07.2021

Деякi аспекти впровадження електронних трудових книжок

10 червня 2021 року набрав чинностi Закон Украïни, яким запроваджено облiк трудовоï дiяльностi працiвника в електроннiй формi в реєстрi застрахованих осiб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування (далi Реєстр застрахованих осiб).

Необхiдно зазначити такi аспекти щодо впровадження електронних трудових книжок.

1. Унiкальний ресурс Пенсiйного фонду — Реєстр застрахованих осiб.

Данi акумулюються в Реєстрi застрахованих осiб та мають вiдповiдний кiберзахист, який унеможливлює шахраям скористатися вiдомостями, що мiстяться в електроннiй трудовiй книжцi. Також Законом врегульовано механiзм накопичення, обробки та використання iнформацiï, зокрема, для пiдтвердження наявного стажу роботи та призначення пенсiй.

2. Перехiдний перiод — 5 рокiв.

Законом встановлено п’ятирiчний перехiдний перiод для включення до Реєстру застрахованих осiб вiдомостей з паперових трудових книжок про трудову дiяльнiсть працiвника (протягом цього перiоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених вiдомостей про трудову дiяльнiсть працiвника з Реєстру застрахованих осiб).

3. Внесення даних — це просто.

Наповнення вiдомостей вiдбуватиметься як роботодавцем, так i безпосередньо застрахованою особою через вебпортал електронних послуг Пенсiйного фонду Украïни у виглядi сканованих або оцифрованих копiй, передбачених законодавством документiв (трудовоï книжки, довiдок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою квалiфiкованого електронного пiдпису.

4. Записи у трудовiй книжцi — за бажанням.

Пiсля внесення вiдомостей про трудову дiяльнiсть працiвника до Державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригiнал паперовоï трудовоï книжки йому на руки пiд пiдпис. Якщо працiвник виявить бажання продовжити ïï ведення, то роботодавець зобов’язаний паралельно iз електронним облiком трудовоï дiяльностi також внести до паперовоï трудовоï книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звiльнення.

5. Пенсiю призначають автоматично.

Електронна трудова книжка дасть можливiсть уповноваженим органам призначати людинi пенсiю автоматично (без звернення) та збирання документiв за всю ïï трудову дiяльнiсть.

Вiддiл обслуговування громадян № 14 (сервiсний центр) управлiння обслуговування громадян ГУ ПФУ в Одеськiй областi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.