Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 33 (1522)
15.10.2020
НОВОСТИ
Выборы-2020
Проблемы и решения
История
Вокруг Света
Событие
Спорт
Мяч в игре
Повесть
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 33 (1522), 15.10.2020

Виплата допомоги на поховання та недоотриманоï пенсiï

Вiдповiдно до статтi 53 Закону Украïни "Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування", у разi смертi пенсiонера допомога на поховання виплачується у розмiрi двомiсячноï пенсiï померлого тим особам, якi здiйснили поховання.

Якщо померла особа одержувала пенсiю вiдповiдно до Закону Украïни "Про пенсiйне забезпечення осiб, звiльнених з вiйськовоï служби, та деяких iнших осiб", то особi, яка здiйснила поховання, виплачується допомога у розмiрi тримiсячноï пенсiï, але не менше п’ятикратного розмiру прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб.

Допомога на поховання не виплачується:

— якщо поховання пенсiонера здiйснено за рахунок держави;

— якщо особа перебувала на повному державному утриманнi i установа (заклад), в якому пенсiонер помер, здiйснила поховання за рахунок бюджетних коштiв.

Для отримання допомоги на поховання необхiдно звернутися до органу Пенсiйного фонду Украïни, де померлий пенсiонер перебував на облiку, з наступними документами:

— документ, що посвiдчує особу заявника та РНОКПП;

— витяг з Державного реєстру актiв цивiльного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання;

— свiдоцтво про смерть.

Якщо пенсiонер помер за межами Украïни i реєстрацiя смертi проведена компетентними органами iноземноï держави, законодавством якоï не передбачено видачi зазначених довiдок, заявник надає свiдоцтво про смерть або iнший документ, легалiзованi вiдповiдно до законодавства.

Допомога на поховання виплачується за разовим дорученням пiдприємствами поштового зв’язку (крiм допомоги на поховання осiб, яким пенсiя виплачувалась вiдповiдно до Закону Украïни "Про пенсiйне забезпечення осiб, звiльнених з вiйськовоï служби, та деяких iнших осiб" та якi перебували на облiку в головних управлiннях Пенсiйного фонду Украïни). Разове доручення виписується на iм’я особи, яка здiйснила поховання, i дiйсне тiльки до кiнця того мiсяця, в якому воно було виписано.

Законом Украïни "Про судоустрiй i статус суддiв" не передбачена виплата допомоги на поховання особам, якi отримували щомiсячне довiчне грошове утримання суддi у вiдставцi.

Сума пенсiï, що належала пенсiонеровi i залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по мiсяць смертi включно членам його сiм’ï, якi проживали разом з пенсiонером на день його смертi.

Для ïï отримання необхiдно надати до органiв ПФУ документ, що посвiдчує особу та РНОКПП, свiдоцтво про смерть та документи, що визначають право заявника на отримання сум недоотриманоï пенсiï (свiдоцтво про народження, свiдоцтво про шлюб, паспорт iз штампом про реєстрацiю мiсця проживання, довiдка про склад сiм’ï).

У разi вiдсутностi членiв сiм’ï або у разi незвернення за виплатою вказаноï суми протягом шести мiсяцiв, сума недоотриманоï пенсiï входить до складу спадщини. Для ïï отримання необхiдно надати документ, що посвiдчує особу та РНОКПП, свiдоцтво про смерть та свiдоцтво про право на спадщину.

У разi неотримання пенсiï померлим пенсiонером бiльше трьох рокiв, розмiр недоотриманоï пенсiï розраховується за перiод вiдповiдно ч. 1 ст. 46 Закону № 1058.

Виплата допомоги на поховання та сум недоотриманоï пенсiï (що ввiйшла до складу спадщини) має бути здiйснена незалежно вiд часу звернення за такою виплатою, тобто БЕЗСТРОКОВО.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.