Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 18 (1507)
2.07.2020
НОВОСТИ
Память
Наш город
Актуальная тема
Вокруг Света
Культура
Спорт
Футбол
История
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 18 (1507), 2.07.2020

Амброзiя полинолиста

Останнiми роками Амброзiя полинолиста все бiльше поширюється територiєю нашоï областi. На наших сторiнках неоднарозово було згадано про цей алергений, карантинно-шкiдливий бур’ян. Багато звернень i скарг вiд громадян мiста Одеси було отримано вiддiлом карантину рослин ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi. У лiтературi можна знайти опис бiльш нiж 40 видiв цiєï рослини. В Украïнi амброзiю полинолисту було iдентифiковано у ХIХ сторiччi, а саме в 1925 роцi у передмiстi Києва.


В Одеськiй областi масовi сходи амброзiï з’являються зазвичай на початку травня i протягом усього лiта, особливо пiсля випадання дощiв. Цвiте цей небезпечний бур’ян у липнi — жовтнi, а плоди дозрiвають, починаючи з серпня. Щоб подолати амброзiю, необхiдно кiлька разiв за лiто ïï скошувати, щоб вона не встигала зацвiсти. Найкращий варiант у боротьбi з цiєю рослиною — виривати ïï з корiнням та використовувати фiтоценотичний метод — висiвання на цих дiлянках багаторiчних злаково-бобових травосумiшей або газонних трав, чи розстиланням газонних рулонiв, що сприяє пригнiченню росту амброзiï полинолистоï.

Вiдомо, що амброзiя полинолиста негативно впливає на здоров’я людей та є головним ворогом сiльського господарства. Дуже багато можна розповiдати про негативний вплив цiєï рослини, тому просимо звернути на неï увагу. Якщо виникнуть запитання, рекомендуємо набирати вiддiл карантину рослин управлiння фiтосанiтарноï безпеки, контролю в сферi насiнництва i розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi за номером (048) 725-32-32. В основу дiяльностi вiддiлу входить виявлення, локалiзацiя та лiквiдацiя карантинних шкiдливих органiзмiв; запобiгання поширенню цих органiзмiв, а також контроль за виконанням, накладання штрафiв на осiб, якi своïми дiями допустили поширення регульованих шкiдливих органiзмiв територiєю мiста.

Вiддiл карантину рослин управлiння фiтосанiтарноï безпеки, контролю в сферi насiнництва i розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеськiй областi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.