Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 36 (1525)
5.11.2020
НОВОСТИ
Фотовернисаж
Актуальная тема
Острая тема
Вокруг Света
Театр
Спорт
Мяч в игре
Истории
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 36 (1525), 5.11.2020

Викривачi корупцiï — категорiя осiб, якi мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

З 1 сiчня цього року викривачi корупцiï отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Розширення кола суб’єктiв, якi мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, передбачено Законом Украïни "Про внесення змiн до Закону Украïни "Про запобiгання корупцiï" щодо викривачiв корупцiï" вiд 17 жовтня 2019 року № 198-IX, який набрав чинностi з 1 сiчня 2020 року.


Законом внесенi змiни до ч. 1 ст. 14 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу". Зокрема, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали викривачi у зв’язку з повiдомленням ними iнформацiï про корупцiйне або пов’язане з корупцiєю правопорушення — на всi види правових послуг, передбаченi ч. 2 ст. 13 цього Закону.

Роз’яснення щодо надання викривачам безоплатноï вторинноï правовоï допомоги надає Нацiональне агентство з питань запобiгання корупцiï.

Право викривача на безоплатну вторинну правову допомогу

Викривачi перебувають пiд захистом держави. Для захисту прав та представництва своïх iнтересiв викривач може користуватися всiма видами правовоï допомоги, передбаченоï Законом Украïни "Про безоплатну правову допомогу", або залучити адвоката самостiйно (ч. 1 та ч. 3 ст. 53 Закону).

Викривач має право на безоплатну правову допомогу у зв’язку iз захистом прав викривача (п. 5 ч. 2 статтi 533 Закону).

Вищевказанi норми Закону кореспондуються з Законом Украïни "Про безоплатну правову допомогу", яким визначено, що викривач у зв’язку з повiдомленням ним iнформацiï про корупцiйне або пов’язане з корупцiєю правопорушення має право на безоплатну вторинну правову допомогу (п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу").

Безоплатна вторинна правова допомога включає такi види правових послуг (ч. 2 ст. 13 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу"):

1) захист вiд обвинувачення;

2) здiйснення представництва iнтересiв у судах, iнших державних органах, органах мiсцевого самоврядування, перед iншими особами;

3) складення документiв процесуального характеру.

Реалiзацiя права викривача на безоплатну вторинну правову допомогу

Звернення про надання одного з видiв правових послуг, передбачених ч. 2 ст. 13 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу", подаються особами, якi досягли повнолiття, до Центру з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги або до територiального органу юстицiï за мiсцем фактичного проживання таких осiб (ч. 1 ст. 18 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу").

Разом iз зверненням про надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги особа або законний представник особи повиннi подати документи, що пiдтверджують належнiсть особи або осiб, стосовно яких звертається законний представник, до однiєï з вразливих категорiй осiб, передбачених ч. 1 ст. 14 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу" (ч. 4 ст. 18 Закону Украïни "Про безоплатну правову допомогу").

Враховуючи наведене, викривачу для реалiзацiï права на безоплатну вторинну правову допомогу до центру з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги необхiдно подати вiдповiдне звернення разом з документами, що пiдтверджують здiйснення ним повiдомлення про можливi факти корупцiйних або пов’язаних з корупцiєю правопорушень, iнших порушень Закону.

Такими документами можуть бути, зокрема:

1) копiя вiдповiдi органу (закладу, установи, органiзацiï або юридичноï особи) на повiдомлення (заяву, скаргу тощо) викривача;

2) копiя листа органу (установи) про результати попередньоï перевiрки за повiдомленням викривача про можливi факти корупцiйних або пов’язаних з корупцiєю правопорушень, iнших порушень Закону;

3) копiя повiдомлення Нацiональному агентству про початок досудового розслiдування за участю викривача;

4) копiя повiдомлення Нацiональному агентству про участь викривача у справi про адмiнiстративне правопорушення, пов’язане з корупцiєю;

5) витяг з Єдиного реєстру досудових розслiдувань, до якого внесенi вiдомостi про заявника (викривача) у справi про корупцiйний злочин;

6) iншi документи, виданi уповноваженими органами, якi пiдтверджують, що особа є викривачем у зв’язку iз повiдомленням нею iнформацiï про можливi факти корупцiйних або пов’язаних з корупцiєю правопорушень, iнших порушень Закону.

Регiональний центр з надання безоплатноï вторинноï правовоï допомоги в Одеськiй областi: вул. Льва Толстого, 6, м. Одеса, 65023.

Контактний телефон: (048) 726-22-23.

Єдиний телефонний номер системи безоплатноï правовоï допомоги: 0-800-213103.

Електроннi адреси: office.odesa.legalaid@gmail.com, office.odesa@legalaid.od.ua.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.