Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 1 (997)
15.01.2010
НОВОСТИ
Культура
Выборы
Скандал
Наши гости
16-я полоса
Криминал
Спорт

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 1 (997), 15.01.2010

ЗАКОН ОДИН ДЛЯ ВСЕХ

Ниже мы приводим некоторые положения Закона Украины "О выборах Президента Украины", которые могут быть полезны нашим читателям.

Стаття 2.
Загальне виборче право

1. Вибори Президента Украïни ε загальними. Право голосу на виборах Президента Украïни мають громадяни Украïни, яким на день виборiв виповнилося вiсiмнадцять рокiв.

2. Документом, який пiдтверджуε громадянство Украïни, ε:

1) паспорт громадянина Украïни;

2) паспорт громадянина Украïни для виïзду за кордон;

3) дипломатичний паспорт;

4) службовий паспорт;

5) посвiдчення особи моряка;

6) посвiдчення члена екiпажу;

7) вiйськовий квиток для вiйськовослужбовцiв строковоï

служби;

8) тимчасове посвiдчення громадянина Украïни;

9) картка (довiдка) установи виконання покарань i слiдчого iзолятора, що повинна мiстити: прiзвище, iм'я, по батьковi, число, мiсяць, рiк народження, громадянство, фотокартку особи, пiдпис керiвника та печатку установи, - для осiб, якi перебувають в установах виконання покарань i слiдчих iзоляторах.

Стаття 76.
Органiзацiя i порядок голосування

1. При проведеннi голосування на виборчiй дiльницi член дiльничноï виборчоï комiсiï на пiдставi списку виборцiв по вiдповiднiй виборчiй дiльницi за умови пред'явлення виборцем одного iз документiв, зазначених у частинi другiй статтi 2 цього Закону, що посвiдчуε його особу та громадянство, видаε виборцю один виборчий бюлетень для голосування. Виборець розписуεться за отримання виборчого бюлетеня у визначеному мiсцi на контрольному талонi виборчого бюлетеня та у списку виборцiв. Член дiльничноï виборчоï комiсiï, який видаε виборчий бюлетень, вписуε своï прiзвище та iнiцiали i розписуεться у визначеному мiсцi на виборчому бюлетенi та контрольному талонi. Робити на виборчих бюлетенях будь-якi позначки забороняεться.

3. Виборець може перебувати у примiщеннi для голосування протягом часу, необхiдного для голосування.

4. Виборчi бюлетенi заповнюються виборцем особисто в кабiнi (кiмнатi) для таεмного голосування. Пiд час заповнення виборчих бюлетенiв забороняεться присутнiсть iнших осiб. Виборець, який внаслiдок фiзичних вад не може самостiйно заповнити виборчий бюлетень, маε право з вiдома голови або iншого члена дiльничноï виборчоï комiсiï скористатися допомогою iншого виборця, крiм членiв виборчоï комiсiï, кандидатiв на пост Президента Украïни, ïх довiрених осiб, офiцiйних спостерiгачiв.

5. Виборець не маε права передавати свiй виборчий бюлетень iншим особам. Отримання виборчого бюлетеня вiд iнших осiб (крiм уповноваженого члена виборчоï комiсiï, який видаε бюлетенi), заохочення або змушування шляхом пiдкупу, погроз або iншим способом виборцiв до передачi бюлетеня iншим особам забороняεться.

6. У виборчому бюлетенi для голосування виборець робить позначку "плюс" ("+") або iншу, що засвiдчуε його волевиявлення, у квадратi напроти прiзвища кандидата на пост Президента Украïни, за якого вiн голосуε. Виборець може голосувати лише за одного кандидата або не пiдтримати жодного кандидата на пост Президента Украïни. У разi непiдтримання жодного кандидата виборець робить позначку "плюс" ("+") або iншу, що засвiдчуε його волевиявлення, у квадратi напроти слiв: "Не пiдтримую жодного кандидата на пост Президента Украïни".

7. Виборець опускаε заповнений виборчий бюлетень у виборчу скриньку. Виборець, який не може внаслiдок фiзичних вад самостiйно опустити ïх до виборчоï скриньки, маε право з вiдома голови або iншого члена дiльничноï виборчоï комiсiï доручити зробити це iншiй особi у своïй присутностi, крiм членiв виборчоï комiсiï, кандидатiв на пост Президента Украïни, ïх довiрених осiб, офiцiйних спостерiгачiв.

9. У разi, якщо виборець, заповнюючи бюлетень, допустив помилку, вiн маε право невiдкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчоï комiсiï, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому iнший виборчий бюлетень. Член виборчоï комiсiï видаε iнший виборчий бюлетень у порядку, встановленому частиною першою цiεï статтi, тiльки в обмiн на зiпсований, про що робить вiдповiдну позначку в списку виборцiв напроти прiзвища виборця i розписуεться. Зiпсований виборчий бюлетень негайно погашаεться як невикористаний, про що складаεться акт. Зiпсований i погашений виборчий бюлетень при пiдрахунку голосiв враховуεться як невикористаний i запаковуεться разом iз контрольним талоном у пакет з невикористаними виборчими бюлетенями.

10. О 20 годинi голова дiльничноï виборчоï комiсiï оголошуε про закiнчення голосування, пiсля чого мають право проголосувати лише виборцi, якi перебувають у примiщеннi для голосування. Продовження голосування пiсля часу, встановленого цим Законом, не допускаεться. Пiсля виходу з примiщення для голосування останнього виборця примiщення зачиняεться, i в ньому залишаються тiльки члени комiсiï та особи, яким цим Законом надано право бути присутнiми на засiданнi виборчоï комiсiï.

11. На виборчiй дiльницi, утворенiй на суднi, що перебуваε в день виборiв у плаваннi пiд Державним прапором Украïни, на полярнiй станцiï Украïни, дiльнична виборча комiсiя може оголосити голосування закiнченим ранiше часу, визначеного частиною першою статтi 75 цього Закону, якщо в голосуваннi взяли участь усi виборцi, включенi до списку виборцiв. Пiдрахунок голосiв на таких дiльницях проводиться одразу пiсля оголошення про закiнчення голосування у порядку, встановленому цим Законом.

Стаття 77.
Порядок органiзацiï голосування
за межами примiщення для голосування

1. Виборець, який за станом здоров'я не може прибути до примiщення для голосування звичайноï виборчоï дiльницi, де вiн включений до списку виборцiв, а також виборець, який включений до списку виборцiв на спецiальнiй виборчiй дiльницi, утворенiй у стацiонарному лiкувальному закладi, i через постiльний режим не може прибути до примiщення для голосування, маε право звернутися з письмовою заявою до дiльничноï виборчоï комiсiï з проханням забезпечити йому голосування за межами примiщення для голосування. Така заява iз зазначенням мiсця перебування виборця може бути подана не пiзнiш як за дванадцять годин до початку голосування.

2. Заява виборця про бажання голосувати за межами примiщення для голосування реεструεться дiльничною виборчою комiсiεю в окремому журналi, де зазначаються день i час ïï надходження, прiзвище, iм'я, по батьковi та мiсце проживання (мiсце перебування) виборця.

3. На пiдставi заяв, зазначених у частинi першiй цiεï статтi, дiльнична виборча комiсiя напередоднi дня виборiв пiсля закiнчення строку подання таких заяв робить витяг iз списку виборцiв за формою, встановленою Центральною виборчою комiсiεю. При цьому у списку виборцiв у графi "пiдпис виборця" секретар дiльничноï виборчоï комiсiï робить запис "голосуε за мiсцем перебування".

4. Голосування виборцiв за межами примiщення для голосування органiзовують не менш як три члени дiльничноï виборчоï комiсiï, визначенi виборчою комiсiεю. Цi члени комiсiï повиннi бути представниками рiзних кандидатiв на пост Президента Украïни.

5. Голосування виборцiв за межами примiщення для голосування органiзовуεться з таким розрахунком, щоб виборцi змогли проголосувати не пiзнiш як за годину до закiнчення голосування.

7. При проведеннi голосування за межами примiщення для голосування мають право бути присутнi офiцiйнi спостерiгачi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.