Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 19 (1412)
8.06.2018
НОВОСТИ
Образование
Здоровье
Евроинтеграция
Вокруг Света
Спрашивайте - отвечаем
Спорт
Футбол
Культура
Юбилей
16-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 19 (1412), 8.06.2018

Пенсiйне законодавство:
роз'яснення спецiалiста

ЯКИЙ ПОРЯДОК ВИПЛАТИ
НЕДООТРИМАНОÏ ПЕНСIÏ
У ЗВ'ЯЗКУ ЗI СМЕРТЮ ПЕНСIОНЕРА?

Вiдповiдно до частини першоï статтi 52 Закону Украïни "Про загальнообов'язкове державне пенсiйне страхування" (далi - Закон) сума пенсiï, що належала пенсiонеровi i залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачуεться по мiсяць смертi включно членам його сiм'ï, якi проживали разом з пенсiонером на день його смертi, зокрема непрацездатним членам сiм'ï, котрi знаходилися на його утриманнi, незалежно вiд того, проживали вони разом iз померлим пенсiонером чи нi. Звернення за недоотриманою пенсiεю маε бути протягом шести мiсяцiв пiсля смертi.

Спiльне мiсце проживання пiдтверджуεться паспортом заявника з реεстрацiεю адреси проживання, спiльною з померлим пенсiонером, або довiдкою вiдповiдних органiв з мiсця проживання (реεстрацiï), зокрема органiв мiсцевого самоврядування.

Належнiсть до кола членiв сiм'ï (дiти, батьки, подружжя) пiдтверджуεться штампами в паспортi або свiдоцтвом про народження або свiдоцтвом про шлюб, або за рiшенням суду.

Члени сiм'ï, що зареεстрованi за адресою померлого пенсiонера, не повиннi надавати додатковi документи про спiльне проживання, якщо в паспортi заявникiв адреса реεстрацiï мiсця проживання збiгаεться з адресою померлого пенсiонера.

Членами сiм'ï можуть бути визнанi також iншi особи за умови постiйного проживання разом i ведення спiльного господарства з пенсiонером. А це лише близькi родичi (рiднi брати, сестри, онуки, дiд, баба), а й iншi родичi або особи, якi не перебувають у безпосереднiх родинних зв'язках (неповнорiднi брати, сестри, зять, невiстка, вiтчим, мачуха, опiкуни, пiклувальники, пасинки, падчерки та iншi).

У разi вiдсутностi членiв сiм'ï або якщо вони не звернуться за виплатою вказаноï суми протягом шести мiсяцiв iз дня вiдкриття спадщини, сума пенсiï, що належала пенсiонеровi й залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини. Для виплати недоотриманоï пенсiï, що ввiйшла до складу спадщини, потрiбно подати до органу, що призначаε пенсiю, в якому перебував на облiку померлий пенсiонер, документ, що посвiдчуε особу заявника, свiдоцтва про смерть, свiдоцтво про право на спадщину, оформлене нотарiусом вiдповiдно до чинного законодавства.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.