Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 09 (1402)
23.03.2018
НОВОСТИ
Образование
Скандалы
Острая тема
Вокруг Света
Спрашивайте - отвечаем
Спорт
Мяч в игре
Культура
Пожелтевшие страницы
16-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 09 (1402), 23.03.2018

РЕАЛIЗАЦIЯ ПРАВА НА СУДОВИЙ ЗАХИСТ:
НОВАЦIÏ АДМIНIСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА

Право звернення до суду ε одним iз основних правових гарантiй держави.

Так, статтею 55 Конституцiï Украïни проголошуεться право на судовий захист. € важливим знання пiдстав та процедури звернення до суду. Розглянемо цю процедуру бiльш детально.

Згiдно з Порядком подання та оформлення документiв для призначення (перерахунку) пенсiй вiдповiдно до Закону Украïни "Про загальнообов`язкове державне пенсiйне страхування затвердженим постановою правлiння Пенсiйного фонду Украïни вiд 25.11.2005 року № 22-1, не пiзнiше 10 днiв пiсля винесення вiдповiдного рiшення територiальне управлiння видаε або направляε адмiнiстрацiï пiдприεмства, установи, органiзацiï або особi повiдомлення про призначення, вiдмову в призначеннi, перерахунку, переведеннi з одного виду пенсiï на iнший iз зазначенням причин вiдмови та порядку його оскарження.

Вiдповiдно до ст. 122 Кодексу адмiнiстративного судочинства Украïни у чиннiй редакцiï, для звернення до адмiнiстративного суду за захистом прав, свобод та iнтересiв особи встановлюεться шестимiсячний строк, який, якщо не встановлено iнше, обчислюεться з дня, коли особа дiзналася або повинна була дiзнатися про порушення своïх прав, свобод чи iнтересiв (дня отримання вiдповiдного рiшення).

Згiдно з ст. 160 Кодексу адмiнiстративного судочинства Украïни в позовнiй заявi позивач викладаε своï вимоги щодо предмета спору та ïх обгрунтування.

Важливим ε те, що позовна заява подаεться в письмовiй формi позивачем або особою, якiй законом надано право звертатися до суду в iнтересах iнших осiб. На прохання позивача службовцем апарату адмiнiстративного суду може бути надана допомога в оформленнi позовноï заяви.

В позовнiй заявi зазначаються:

1) найменування суду першоï iнстанцiï, до якого подаεться заява;

2) повне найменування (для юридичних осiб) або iм`я (прiзвище, iм`я та по батьковi - для фiзичних осiб) сторiн та iнших учасникiв справи, ïх мiсцезнаходження (для юридичних осiб) або мiсце проживання чи перебування (для фiзичних осiб); поштовий iндекс; iдентифiкацiйний код юридичноï особи в €диному державному реεстрi пiдприεмств i органiзацiй Украïни (для юридичних осiб, зареεстрованих за законодавством Украïни); реεстрацiйний номер облiковоï картки платника податкiв (для фiзичних осiб) за його наявностi або номер i серiя паспорта для фiзичних осiб - громадян Украïни (якщо такi вiдомостi вiдомi позивачу), вiдомi номери засобiв зв`язку, офiцiйна електронна адреса або адреса електронноï пошти;

3) зазначення цiни позову, обгрунтований розрахунок суми, що стягуεться, - якщо у позовнiй заявi мiстяться вимоги про вiдшкодування шкоди, заподiяноï оскаржуваним рiшенням, дiями, бездiяльнiстю суб`εкта владних повноважень;

4) змiст позовних вимог i виклад обставин, якими позивач обгрунтовуε своï вимоги, а в разi подання позову до декiлькох вiдповiдачiв - змiст позовних вимог щодо кожного з вiдповiдачiв;

5) виклад обставин, якими позивач обгрунтовуε своï вимоги; зазначення доказiв, що пiдтверджують вказанi обставини;

6) вiдомостi про вжиття заходiв досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) вiдомостi про вжиття заходiв забезпечення доказiв або позову до подання позовноï заяви, якщо такi здiйснювалися;

8) перелiк документiв та iнших доказiв, що додаються до заяви; зазначення доказiв, якi не можуть бути поданi разом iз позовною заявою (за наявностi), зазначення щодо наявностi у позивача або iншоï особи оригiналiв письмових або електронних доказiв, копiï яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рiшень, дiй та бездiяльностi суб`εкта владних повноважень - обгрунтування порушення оскаржуваними рiшеннями, дiями чи бездiяльнiстю прав, свобод, iнтересiв позивача.

Також зазначаεться власне письмове пiдтвердження позивача про те, що ним не подано iншого позову (позовiв) до цього самого вiдповiдача (вiдповiдачiв) з тим самим предметом та з тих самих пiдстав.

До позовноï заяви додаються ïï копiï, а також копiï доданих до позовноï заяви документiв вiдповiдно до кiлькостi учасникiв справи. Також додаεться документ, що пiдтверджуε сплату судового збору або документи, якi пiдтверджують пiдстави звiльнення вiд сплати судового збору вiдповiдно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовноï заяви всi наявнi в нього докази, що пiдтверджують обставини, на яких грунтуються позовнi вимоги (якщо подаються письмовi чи електроннi докази - позивач може додати до позовноï заяви копiï вiдповiдних доказiв).

Так, подання позовноï заяви за правилами Кодексу адмiнiстративного судочинства Украïни ε успiшною реалiзацiεю захисту прав та свобод, осiб встановлених чинним законодавством Украïни та мiжнародними договорами, ратифiкованих Украïною.

А. О. ДIДОРЕНКО,
головний спецiалiст-юрисконсульт юридичного вiддiлу
Центрального об`εднаного управлiння
Пенсiйного фонду Украïни в м. Одесi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.