Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 18 (1411)
1.06.2018
НОВОСТИ
Медиа
Туризм
Острая тема
Вокруг Света
Спрашивайте - отвечаем
Спорт
Мяч в игре
Культура
Милосердие
16-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 18 (1411), 1.06.2018

Амброзiя полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.)

Злiсний карантинний бур'ян. Походить з Пiвнiчноï Америки. Однорiчна трав'яниста рослина.


Розмножуεться лише насiнням, яке утворюεться у великiй кiлькостi. Добре розвиненi рослини можуть дати по 30-40 тис. насiнин. Свiжозiбране насiння не проростаε, 4-6 мiсяцiв воно перебуваε в станi бiологiчного спокою. Незрiле насiння (у фазi молочноï й восковоï стиглостi) здатне дозрiвати та в подальшому проростати. Чим глибше насiння амброзiï перебуваε в грунтi, тим воно довше залишаεться життεздатним. У польових умовах рослини амброзiï зростають у середньому до 1 м заввишки i до 1-2 см завтовшки (в нижнiй частинi стебла). Цвiте у серпнi, вереснi, переважно вiтрозапильна рослина. Амброзiя полинолиста засмiчуε всi польовi культури, особливо просапнi та зерновi, а також городи, сади, виноградники, луки, пасовища, полезахиснi лiсосмуги. Часто зустрiчаються на узбiччях залiзниць, шосейних i грунтових дорiг, по берегах рiчок i ставкiв, на пустищах i iнших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних дiлянках населених пунктiв, скрiзь, де порушений природний рослинний покрив.

Шкодочиннiсть A. artemisiifolia в районах масового поширення винятково велика. Вона складаεться зi зниження врожайностi сiльськогосподарських культур, засмiчення врожаю сiльськогосподарських культур, погiршення якостi кормiв, зниження продуктивностi пасовищ i негативного впливу на здоров'я людей.

Амброзiю полинолисту з повним правом можна назвати екологiчно небезпечним бур'яном, тому що вона завдаε шкоду не тiльки сiльськогосподарським культурам, а й здоров'ю людини. Добре вiдомо, що пилок амброзiï викликаε у людей захворювання - амброзiйний полiноз. У перiод цвiтiння амброзiï вiд цього захворювання страждаε величезна кiлькiсть населення. У людей втрачаεться працездатнiсть, опухають слизовi оболонки верхнiх дихальних шляхiв та очi, з'являεться нежить i сльозотеча, розвиваεться астма.

Заходи боротьби з амброзiεю: ε обробка гербiцидами, правильне чергування сiльськогосподарських культур в сiвозмiнах, виривання поодиноких рослин з корiнням та проведення скошування на початку ïï цвiтiння.

Враховуючи велику шкiдливiсть амброзiï полинолистоï як для сiльського господарства, так для здоров'я людини, боротьба з нею ε одним з важливих i першочергових завдань усiх землекористувачiв.

Управлiння Фiтосанiтарноï безпеки
Головного Управлiння Держпродспоживслужби
в Одеськiй областi.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.