Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!
Номер 02 (1395), 26.01.2018
ПРАВИЛА ПОВЕДIНКИ НА КРИЗI ТА ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ
Суворовський РВ у м. Одесi ГУ ДСНС Украïни в Одеськiй областi iнформуε мешканцiв м. Одеси:
1. При пересуваннi по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечнi й пiдозрiлi мiсця (швидка течiя води, вмерзлi в лiд кущi, трава та iн.). Не дозволяεться виходити на лiд у нiчний час.
2. Пiд час групового переходу по льоду необхiдно рухатися на вiдстанi 5-6 метрiв один вiд одного й уважно стежити за тим, хто йде попереду.
3. Переходити водойми на лижах дозволяεться тiльки пiсля перевiрки мiцностi льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуваннi на лижах по льоду необхiдно вiдстебнути крiплення лиж, зняти петлi лижних палок з кистей рук, наплiчник тримати на одному плечi.
4. Кататися на ковзанах дозволяεться тiльки на спецiально обладнаних катках.
5. Суворо забороняεться кататися на льоду дiтям без нагляду дорослих або самостiйно виходити на лiд.
Надання допомоги людинi, яка провалилася пiд лiд
При наданнi допомоги людинi, якi провалилася пiд лiд, не можна рухатися до неï на повний зрiст, тому що iснуε небезпека самому потрапити в бiду. До потерпiлого потрiбно наближатися лежачи, розкинувши руки й ноги. Для надання допомоги можна використовувати пiдручнi дошки, драбину, жердини та iн. Лежачи на одному з таких предметiв, закрiплених з одного боку мотузкою за щось на березi чи за край криги, рятувальник повiльно просуваεться до потерпiлого на вiдстань, яка дозволяε йому подати мотузку, пояс чи багор. Потiм особа, яка надаε допомогу, вiдповзаε назад i поступово витягуε на лiд потерпiлого.
При наданнi допомоги в мiсцях, де ε промоïни чи битий лiд, використовуються спецiальнi засоби - рятувальнi шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпiлого за допомогою кiшки та багра.
Якщо для надання допомоги немаε нiчого, тодi 2-3 особи лягають на лiд ланцюжком, наближаються до потерпiлого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подаε потерпiлому ремiнь, одяг тощо.
Медична допомога людинi, яка провалилася пiд лiд i врятована, повинна бути направлена на запобiгання подальшого переохолодження.