Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 34 (1566)
16.12.2021
Проблемы и решения
Здоровье
Вокруг Света
Тема
История
Юмор
Спорт

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 34 (1566), 16.12.2021

МIЛЬЙОН ДЛЯ ПОДОЛАННЯ

Європейський Союз видiлив мiльйон євро для подолання негативних наслiдкiв пандемiï COVID-19 для жiнок та посилення гендерноï рiвностi в Украïнi. ЄС та Фонд ООН у галузi народонаселення (UNFPA) об’єднують своï зусилля для надання екстреноï допомоги з урахуванням гендерноï проблематики для подолання наслiдкiв пандемiï COVID-19 та змiцнення гендерноï рiвностi в Украïнi в рамках програми "WE ACT: Дiємо задля жiнок та ïхнiх можливостей".

Програма спрямована на захист жiнок вiд гендерно зумовленого насильства, усунення бар’єрiв для жiночого лiдерства та пiдтримку працiвниць сектору охорони здоров’я, якi знаходяться на передовiй реагування на виклики епiдемiï коронавiрусу.

"Ця 18-мiсячна програма розроблена для змiцнення прав, можливостей та стiйкостi жiнок шляхом пом’якшення наслiдкiв COVID-19, виявлення можливостей для подолання гендерних розривiв та покращення спроможностей громадських органiзацiй просувати гендерну рiвнiсть, боротись iз гендерними стереотипами та тримати вiдповiдальних осiб пiдзвiтними за виконання зобов’язань щодо пiдтримки гендерноï рiвностi в довгостроковiй перспективi. Разом з Фондом ООН у галузi народонаселення ми пiдтримуємо жiнок в Украïнi та реагуємо на основнi виклики пандемiï COVID-19 через гендерну призму",— зазначила Тетяна Шульга, координаторка з гендерних питань в Представництвi Європейського Союзу в Украïнi.

Програма WE ACT складається iз трьох компонентiв:

Дiємо задля захисту жiнок вiд гендерно зумовленого насильства. Зростаюча кiлькiсть випадкiв гендерно зумовленого насильства вимагає посилення та розширення iснуючого кола послуг щодо боротьби з ним на мiсцевому рiвнi. Органiзацiï громадянського суспiльства, якi мають досвiд роботи з постраждалими вiд гендерно зумовленого насильства та такими, яким загрожує насильство, можуть заповнити iснуючу прогалину у наданнi таких послуг. Програма допоможе вирiшити зростаючий попит на якiснi послуги у випадках гендерно зумовленого насильства шляхом посилення спроможностi органiзацiй громадянського суспiльства у 12 областях Украïни та забезпечення початкового фiнансування вiдповiдних органiзацiй.

Дiємо задля жiнок-медикiв на передовiй реагування на COVID-19. Оскiльки в Украïнi жiнки становлять 83,1 % медичних працiвникiв, вкрай важливо врахувати ïхнi потреби, у тому числi на передовiй реагування на COVID-19. Беручи до уваги, що саме жiнки виконують основну частину роботи щодо надання первинноï медичноï допомоги, включаючи взаємодiю на рiвнi громад, недостатня увага придiляється питанням ïхнього сексуального та репродуктивного здоров’я, а також можливому дискримiнацiйному впливу робочого середовища. Програма надає жiнкам санiтарнi набори для медичних працiвниць, що має вирiшальне значення для жiночого здоров’я та гiдностi.

Дiємо задля усунення бар’єрiв для жiночого лiдерства. Маючи на метi змiну парадигми та запровадження iнновацiйних пiдходiв до боротьби з гендерною нерiвнiстю, ми визначили жiночу дипломатiю як професiйну, так i публiчну, як точку входу, яка дозволить розширити спроможностi та залучити бiльшу аудиторiю для пiдвищення обiзнаностi про переваги гендерноï рiвностi.

"Я рада стати частиною программ WE ACT, навчатися та обмiнюватися досвiдом з колежанкою з дипломатичноï служби. Як спортсменка я неодноразово вiдчувала тиск гендерних стереотипiв, тому готова працювати на користь спортсменок майбутнiх поколiнь", — сказала Анна Рiзатдiнова, бронзова призерка Олiмпiйських iгор 2016 року.

"Пандемiя COVID-19 показала, наскiльки важливу роль жiнки вiдiграють у суспiльствi: як лiдерки, як пiдприємицi, як працiвницi сфери охорони здоров’я на передовiй пандемiï, як лiдерки громад, яким довiряють. Але вона також виявила крихкiсть соцiальноï конструкцiï, яка тримається на тому, що жiнки виконують багаточисельнi та часто неоплачуванi, невидимi ролi. Пандемiя також наражає жiнок та дiвчат на бiльший ризик насильства, обмежуючи ïхню фiзичну автономiю та доступ до базових послуг, таких як охорона здоров’я, освiта та соцiальний захист. Програма WE ACT спрямована на найбiльш вразливi аспекти для забезпечення безпеки, благополуччя та можливостей жiнок", — каже Хайме Надаль, представник UNFPA.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.