Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 14 (1503)
4.06.2020
НОВОСТИ
Память
День журналiста
Проблема
Вокруг Света
Культура
Спорт
Мяч в игре
Личность
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 14 (1503), 4.06.2020

ВIДКАТУ НЕ БУДЕ

До дискусiï пiдключилася Лiлiя Гук, гендерна експертка, консультантка та тренерка ВБО «Конвiктус Украïна».

«Пандемiя коронавiрусноï хвороби 2019... та заходи, спрямованi на запобiгання ïï поширенню, виявили глибокi проблеми державного управлiння, систем соцiального забезпечення та сучасного капiталiзму загалом.

Украïна не стала винятком. Наша економiка є маленькою i вiдкритою, а системи соцiального забезпечення, охорони здоров’я i освiти перебувають в процесi реформування. Ситуацiя розгортається дуже швидко. У цих складних умовах немає «правильних» чи «неправильних» державних полiтик, однак вони повиннi бути комплексними i стратегiчними», - справедливо вказано у дослiдженнi Аналiтичного центру «SEDOS».

Немає жодного сумнiву, що украïнська влада та громадянське суспiльство буде продовжувати полiтику гендерноï рiвностi. Патрiархальна система цiнностей вже нiколи не буде прiорiтетною в Украïнi, тому що велика частина населення i далi пiдтримує демократичнi перетворювання. Адже пандемiï закiнчуються, i нам треба зробити все для того, щоб захистити всi досягнення у подоланнi гендерноï дискримiнацiï та гендерного насильства.

Цiлком вiрогiдно, що певнi церковнi кола, якi не погоджуються взагалi з тим, що в Украïнi i далi iснує гендерна полiтика, гендернi пiдходи у всiх сферах життя, гендерне бюджетування тощо, будуть продовжувати своï антигендернi стратегiï. Але громадянське суспiльство Украïни, ми, жiночi, фемiнiстичнi органiзацiï це все проходили ранiше, цю параною бачили i бачимо. Має перемагати здоровий глузд, тому що порушення прав, гендерна дискримiнацiя iснувала i до епiдемiï коронавiрусу.

Я впевнена, що вiдкату нiякого не буде. Тим бiльше, що дiють нормативнi документи, якi фактично унеможливлюють повернення до старих практик.

Принцип гендерноï рiвностi насамперед закрiплено у Конституцiï Украïни. Стаття 3 Конституцiï закрiплює рiвнiсть чоловiкiв та жiнок у всiх сферах життя. Окрiм даноï норми, гендерноï рiвностi торкаються статтi 21, 24. 51. Частина третя ст. 24 безпосередньо присвячена подоланню дискримiнацiï стосовно жiнок в Украïнi та наголошує на тому, що рiвнiсть прав жiнок i чоловiкiв забезпечується наданням рiвних з чоловiками можливостей у громадсько-полiтичнiй та культурнiй дiяльностi у здобуттi освiти та професiйноï пiдготовки, у працi та винагородi за неï.

Закон Украïни «Про забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв».

Метою цього Закону є досягнення паритетного становища жiнок i чоловiкiв у всiх сферах життєдiяльностi суспiльства шляхом правового забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв, лiквiдацiï дискримiнацiï за ознакою статi та застосування спецiальних тимчасових заходiв, спрямованих на усунення дисбалансу мiж можливостями жiнок i чоловiкiв реалiзовувати рiвнi права, наданi ïм Конституцiєю i законами Украïни.

Є численнi мiжнароднi документи, ратифiкованi Украïною, серед яких:

- Загальна декларацiя прав людини;

- Конвенцiя про полiтичнi права жiнок;

- Конвенцiя про лiквiдацiю всiх форм дискримiнацiï щодо жiнок та iншi документи.

Впевненостi додають також дiï нинiшнього уряду, який продовжує працювати у напрямку упровадження гендерноï рiвностi.

Так, зовсiм нещодавно Кабiнет Мiнiстрiв затвердив Державну соцiальну програму забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв на перiод до 2021 року. Програма враховує рекомендацiï ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, мiжнародних монiторингових iнституцiй у галузi прав людини, а також положення мiжнародних договорiв, зокрема Угоди про асоцiацiю Украïна – ЄС. Документ визначає основнi завдання, спрямованi на пiдвищення рiвня дотримання принципу забезпечення рiвних прав i можливостей жiнок i чоловiкiв у всiх сферах життя украïнського суспiльства. Зокрема, передбачається вдосконалити нормативно-правову базу, механiзм проведення гендерно-правовоï експертизи, механiзм реалiзацiï права на захист вiд дискримiнацiï за ознакою статi, врахувати гендерний компонент у програмах економiчного та соцiального розвитку.

Особисто Прем'єр-мiнiстр Украïни Денис Шмигаль запевнив, що уряд буде пiдтримувати полiтику рiвностi i спiвпрацюватиме з Радою Європи щодо продовження проектiв i реформ. «Питання... дуже важливе. Особливо в контекстi закидiв i звинувачень про нерiвнiсть. Особисто брав участь в написаннi не одного проекту, працюючи у Львiвськiй областi стосовно рiвностi, гендеру... I спiвпрацював з мiжнародними органiзацiями. Тому, звичайно, уряд пiдтримував i буде пiдтримувати цей напрямок i спiвпрацювати з Council of Europe в продовженнi тих проектiв i реформ, якi вже були розпочатi. I стосовно полiтики рiвностi в тому числi - беззастережно i однозначно», - сказав Денис Шмигаль.

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.