Подшивка Свежий номер Реклама О газете Письмо в редакцию Наш вернисаж Полезные ссылки

Коллаж Алексея КОСТРОМЕНКО

Номер 38 (1478)
10.10.2019
НОВОСТИ
Актуальная тема
КНР - 70
Острая тема
Вокруг Света
Культура
Спорт
Мяч в игре
Память
Официально
12-я полоса

+ Новости и события Одессы

Культура, происшествия, политика, криминал, спорт, история Одессы. Бывших одесситов не бывает!

добавить на Яндекс

Rambler's Top100

Номер 38 (1478), 10.10.2019

ВIД ДРУЖБИ ДО ПОБРАТИМСТВА

Першого жовтня Китайська Народна Республiка вiдзначила своє 70-рiччя. Вiдносини з КНР мають виняткове значення для будь-якоï краïни свiту. Краïна, яка має найбiльшу чисельнiсть населення серед усiх держав, вже сама по собi є свiтовим гiгантом. До того ж китайська економiка зараз поступається лише Сполученим Штатам, а щодо експорту, то КНР взагалi немає рiвних.

Iсторiя украïнсько-китайських вiдносин сягає ще часiв Киïвськоï Русi завдяки Великому шовковому шляху, що своєю пiвнiчною гiлкою заходив на територiю сучасноï Украïни. Достовiрно вiдомо, що про "пiднебесну iмперiю" знали у Києвi, Галичi та Володимирi-Волинському у 13-му вiцi. I потiм украïнцi час вiд часу вiдвiдували Китай.


Новий виток украïнсько-китайських вiдносин почався пiсля проголошення Китайськоï Народноï Республiки. Як складова частина СРСР, Украïна вiдiграла значну роль у форсуваннi китайськоï економiки. Одеса не стояла осторонь цього процесу. Сотнi китайських студентiв пiсля закiнчення Другоï свiтовоï вiйни навчалися в одеських вузах, захищали тут дипломи та дисертацiï. Цi зв’язки поглибилися пiсля здобуття Украïною незалежностi. Китай визнав незалежнiсть Украïни 27 грудня 1991 року. Дипломатичнi вiдносини було встановлено 4 сiчня 1992 року. Цього ж року у Києвi вiдкрилося Посольство КНР в Украïнi. А у 2006 роцi почало працювати Генеральне консульство КНР в Одесi.

Наше мiсто має китайського побратима. Це мiсто Циндао, побратимськi вiдносини з яким було встановлено 29 квiтня 1993 року.

Циндао — курорт, який розташовано на березi Цзяодунськоï затоки. Цiкаво, що мiсто побудовано на схилi гори. Його населення складає 3,5 млн осiб.

Циндао — вiдоме у краïнi i за кордоном туристичне, курортне, портове мiсто. Воно також є курортно-iсторичним мiстом, вiдкритим для iноземцiв. У Циндао багато будiвель, виконаних у європейському стилi, точнiше — це точна копiя сучасного баварського села, тiльки розташовано ïï в Бохайськiй затоцi. Мiсто нерозривно пов'язане iз розташуванням тут нiмецькоï вiйськовоï бази. До 1897 року, коли в Циндао було вбито двох мiсiонерiв i вiдбулася дислокацiя сюди нiмецьких вiйськових, мiсто мало статус простого рибацького села. Внаслiдок цих сумних подiй в 1898 роцi Китай передав Нiмеччинi Циндао в орендне користування на 99 рокiв. Нiмцi почали тут активне будiвництво Шаньдунськоï залiзницi, яке завершилося в 1904 роцi. Далi в iсторiï мiста стали вiдбуватися подiï, якi здобули йому славу "тенiсного м’ячика". В 1914 роцi, у зв'язку з японською iнтервенцiєю, владу в мiстi захопили японцi. В 1922 роцi Китай повернув його назад. В 1938 роцi Японiя знову окупувала мiсто i захопила владу. В 1939 роцi вона перейшла до уряду Гомiндану. Через це до 1949 року iндустрiальний розвиток Циндао знаходився на низькому рiвнi.


Зараз Циндао — великий iндустрiальний центр провiнцiï Шаньдун. Цей район — улюблене мiсце вiдпочинку i розваг вищого ешелону влади. Свiже повiтря, пiщанi пляжi, санаторiï VIР — розважальнi заклади, якiсне нiмецьке пиво на кожному кроцi, вiлли на березi, червонi цегельнi дахи, що потопають у зеленi, i блакитне море приваблюють до Циндао величезну кiлькiсть туристiв.

Звiдси можна легко дiстатися до всiх головних мiст Китаю. До Шанхаю або Пекiна лiтаком — усього одна година. Є регулярний рейс Циндао — Гонконг, крiм того, Циндао має пряме повiтряне сполучення з Макао, Японiєю, Кореєю, Сiнгапуром.

У 2016 роцi Циндао зайняло 12-е мiсце серед мiст Китаю з ВВП. Мiсцевий порт увiйшов до першоï десятки свiтових портiв з обiгу в тоннах i контейнерах.

У Циндао є кiлька хмарочосiв. Найвищий з них 72-поверхова вежа висотою 369 метрiв. Трохи нища 74-поверхова "Qingdao Landmark Tower" — 327 метрiв. Вражають висотою готелi: 38-поверховi "Холiдей Iнн Циндао" (198 метрiв) та "Кроун Плаза" (175 метрiв)

Мiж нашими мiстами iснує ще одна спорiдненiсть — кiновиробництво. Хоча масштаби незрiвнянi. Кiлька рокiв тому у Циндао вiдкрилася найбiльша в свiтi кiностудiя Movie Metropolis. Ïï було задумано як "китайську вiдповiдь Голiвуду". Будiвництво цього грандiозного комплексу тривало бiльше чотирьох з половиною рокiв. Iнвестори вклали в нього близько восьми мiльярдiв доларiв.

Заплановано, що цей комплекс площею 166 гектарiв буде включати в себе 52 сучаснi студiï, обладнанi за останнiм словом технiки. Тут — за прикладом Голлiвуду — побудовано цiлi квартали декорацiй для зйомок — вiд континентальноï Європи рiзних епох до старого Шанхаю. Також є торговий центр з тематичним парком, яхт-клуб, лiкарня, мiжнародна школа. Комплекс включає в себе найбiльший в Китаï багатозальний кiнотеатр на 5000 мiсць з 30 екранами. Китайцi сподiваються, що Movie Metropolis представлятиме Циндао на мiжнароднiй кiнематографiчнiй аренi i перетвориться у глобальний центр кiновиробництва, де протягом року будуть знiмати близько 100 фiльмiв i телесерiалiв.

Цi сподiвання видаються реалiстичними. Тим бiльше, що саме в Циндао розпочалася iсторiя китайського кiнематографу. Тут ще у 1898 роцi бiло вiдзнято перший в Китаï документальний фiльм. А у 1931 роцi — так само перший китайський звуковий фiльм.

Студiï Циндао пiд час зйомок деяких сцен зi спецефектами використовували знiмальнi таких блокбастерiв, як "Велика стiна" та "Тихоокеанський рубiж: повстання". Нещодавно ЮНЕСКО присвоïло Циндао почесне звання "столиця кiно".

Версия для печати


Предыдущая статья

Следующая статья
Здесь могла бы быть Ваша реклама

    Кумир

З питань придбання звертайтеся за адресою.